BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Wizyta Higienistki Stomatologicznej

  Dnia 17 czerwca odwiedziła naszą grupę Pani Justyna- mama Filipa. Pani Justyna w interesujący sposób przedstawiła dzieciom pracę Higienistki stomatologicznej. Przedszkolaki mogły obejrzeć maseczki, ślinociąg, dowiedzieć się jak prawidłowo dbać o zęby czy też ile razy powinny myć ząbki aby… Czytaj więcej »

 • Uroczystość Pożegnania Przedszkola przez Obłoczki

  Dnia 12 czerwca w naszym Przedszkolu miała miejsce Uroczystość Pożegnania Przedszkola przez grupę „Obłoczki”. Dla dzieci to ważny moment – skończył się dla nich pierwszy, jakże ważny etap edukacji. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich Pań – Anety i Magdy przygotowały bogaty… Czytaj więcej »

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziła nas Pani Monika- mama Stasia, która przeczytała nam bajkę pt: ”Gdy Pola się zgubi”. Serdecznie dziękujemy 🙂

 • „Obłoczki” z wizytą w Bibliotece Osiedlowej

  W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wybraliśmy się do osiedlowej biblioteki. Dla wielu była to pierwsza wizyta. Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się od pani bibliotekarki co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować,… Czytaj więcej »

 • Mistrz Programowania

  Dnia 29 maja w naszej grupie odbyły się warsztaty z programowania wprowadzające w świat robotów zorganizowane przez Centrum Edukacji Hewelisz. Dzieci miały możliwość zaprogramowania robota przy pomocy telefonu, jednak aby to zrobić musiały wykorzystać umiejętności zdobyte w przedszkolu m.in znajomość… Czytaj więcej »

 • Warsztaty czytelnicze w Szkole Podstawowej nr 7

  Dnia 8 maja nasza grupa została zaproszona do Szkoły Podstawowej nr 7 na warsztaty czytelnicze. Obłoczki miały okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach bibliotecznych. Podczas spotkania poznaliśmy TEATR KAMISHIBAI. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazków wykonanych na papierowych… Czytaj więcej »

 • Spotkanie z Kogucikiem Koko i niespodzianka od Zajączka

  Po uroczystym śniadaniu wielkanocnym wybraliśmy się na ogródek, gdzie czekała na Nas niespodzianka- ogromny Kogucik Koko, który zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Były tańce, piosenki i zbieranie jajeczek do kolorowych gniazd. Mieliśmy okazję pomóc Kucharzowi i Kogucikowi Koko w… Czytaj więcej »

 • Wiosenne kwiaty- praca plastyczna

  Obłoczki bardzo lubią zajęcia plastyczne, dzięki którym rozwijają sprawność manualną. Dzisiaj p tworzyliśmy wiosenne kwiaty- krokusy. A o to efekty naszej pracy 🙂

 • Zakładamy hodowle roślin

  W naszej sali nadeszła już wiosna, gdzie nie spojrzeć wszędzie widać jej oznaki. Wspólnie założyliśmy hodowle roślin: posialiśmy rzeżuchę na podłożu z waty, ułożyliśmy nasiona fasoli na gazie zamocowanej na słoikach z wodą, posialiśmy owies w doniczkach wypełnionych ziemią. Jednak… Czytaj więcej »

 • Tulipany widelcem malowane- praca plastyczna

  Wiosna, wiosna radosna! A z nią ogrody pełne fantastycznych kolorów, kształtów i zapachów wśród których, pierwsze miejsce zajmują tulipany. Podczas dzisiejszych zajęć plastycznych tworzyliśmy wyjątkowe obrazy tulipanów, które powstały przez namoczenie widelca w farbie a następnie odciśnięcie na kartce. Na… Czytaj więcej »