BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • „Obłoczki” z wizytą w Szkole Podstawowej nr 7

  Dnia 30 stycznia br. odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 7 w Poznaniu. Po szkole oprowadzili nas uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią Panią Margaretą Pierzchalską. Na początku naszego spotkania, każdemu Przedszkolakowi przydzielono Siódemkową Prawą Rękę w postaci Drugoklasisty, który towarzyszył mu… Czytaj więcej »

 • Dzień Babci i Dziadka

  Kocham mocno Babcię, Dziadka, To nie żarty moi mili, Dzisiaj im życzenia składam, By sto latek jeszcze żyli. Dnia 8 stycznia 2019 r. o godz. 14:30 przybyli do naszej sali Babcie i Dziadkowie na uroczystość z okazji ich święta. Przedstawiliśmy… Czytaj więcej »

 • Zimowe zabawy w ogródku

  Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulami śniegowymi swoje… Czytaj więcej »

 • Obiad Wigilijny

  Dnia 18 grudnia w naszej grupie spożywaliśmy odświętny obiad nazywany Wigilijnym Obiadem. Zgodnie ze staropolską tradycją przed obiadem przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Następnie zasiedliśmy do wspólnego stołu, aby zjeść tradycyjne wigilijne potrawy tj. barszcz, ryby, kapustę… Czytaj więcej »

 • Gwiazdor w przedszkolu

  Gwiazdor lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Dnia 18 grudnia br. z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Najpierw dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym przez Filharmonię Pomysłów. Po zakończonej zabawie dzieci z… Czytaj więcej »

 • Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

  Podczas dzisiejszych zajęć mówiliśmy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Dzieci opowiedziały się jak wyglądają przygotowania do Świąt w ich domach. Wspólnie wymieniliśmy potrawy znajdujące się na stole Świątecznym, a także kto przynosi prezenty pod choinkę w Wigilię.  

 • Świąteczne Spotkanie z Rodzicami

  Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z dużym przejęciem… Czytaj więcej »

 • Mikołajki u Obłoczków

  Dnia 6 grudnia obchodziliśmy w naszej grupie Mikołajki. Dzieci najpierw poznały tradycje związane z Mikołajkami i wykonały portret Świętego Mikołaja. Następnie szukaliśmy śladów Mikołaja w naszym przedszkolu, sali…. i udało się 🙂 Wchodząc do sali ujrzeliśmy pozostawione w różnych miejscach… Czytaj więcej »

 • Ubieramy choinkę

  Zielona choinka pięknie przystrojona. Święta blisko już tuż, tuż. A pod gałązkami, misie z krasnalkami, Mikołaja wyglądają już. Świecą się lampeczki, pachną gałązeczki, za oknami trzeszczy mróz. A pod gałązkami, misie z krasnalkami, Mikołaja wyglądają już.

 • Andrzejki

  Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Nasze dzieci również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić… Czytaj więcej »