BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • „KRÓWKA”- PRACA PLASTYCZNA

  W miesiącu maju realizujemy projekt: „GOSPODARSTWO- WIEJSKA ZAGRODA”. W ramach projektu zdobywamy wiedzę o zwierzętach żyjących na wsi. Podczas poniedziałkowych zajęć, 20 maja 2019r wykonaliśmy pracę plastyczną pod tytułem: „KRÓWKA”. Malowaliśmy farbami łaty, pysk, nogi i wymiona, a następnie przyklejaliśmy… Czytaj więcej »

 • WIELKANOCNE ŚNIADANIE

  16 kwietnia 2019r. – w Wielki Wtorek, tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, szynkę, białą kiełbasę, chleb, herbatę oraz babkę i… Czytaj więcej »

 • WIOSENNE HODOWLE „SŁONECZEK”

  W piękny, słoneczny dzień kwietniowy zainaugurowaliśmy nasz sezon małych ogrodników. Niedawno wysadziliśmy cebulę, a pozyskany z niej szczypiorek wykorzystujemy do porannego śniadania. W środę, 3 kwietnia 2019 roku założyliśmy wiosenną hodowlę fasoli oraz rzeżuchy. Poznajemy proces sadzenia roślin i dbania… Czytaj więcej »

 • W KARNAWALE TO SĄ BALE!

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.… Czytaj więcej »

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje- to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków… „SŁONECZKA” z tej okazji przygotowały dla zaproszonych gości piosenki oraz wiersze, złożyły życzenia płynące z głębi serca.… Czytaj więcej »

 • UROCZYSTY OBIAD WIGILIJNY

  We wtorek, 18 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Dzieci w odświętnych strojach przygotowywały się do wigilijnego posiłku. Maluszki z wielkim przejęciem dzieliły się opłatkiem, składając sobie proste życzenia. Następnie zasiadły do wigilijnego obiadu przy świątecznie udekorowanych stoliczkach. Był… Czytaj więcej »

 • ŚWIĄTECZNY WYSTĘP DLA RODZICÓW

  Dnia 13 grudnia, dzieci z grupy „SŁONECZKA” przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały tekst i interpretowały w sposób aktorski… Czytaj więcej »

 • WYSTĘP DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 72

  W środę- 31.10.2018 roku, dzień po naszym pasowaniu na przedszkolaka odwiedziły nas dzieci z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu. Zaprezentowaliśmy im wiersze, piosenki oraz zabawy ruchowe, które przygotowaliśmy na uroczystość pasowania. Dzieciom ze szkoły spodobał się nasz występ.… Czytaj więcej »

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  Dzień 30 października 2018 roku, pozostanie na długo w pamięci „SŁONECZEK”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość- pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice dzieci 3- letnich oraz pani dyrektor. „SŁONECZKA” zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym samym… Czytaj więcej »

 • STEMPLE Z ZIEMNIAKA

  Z warzyw można zrobić nie tylko pyszne dania. W czwartek, 4.10.2018. „SŁONECZKA” wykonały stemple z ziemniaków. W czasie malowania dzieci doskonale się bawiły, a do tego ćwiczyły motorykę i koordynację ręka- oko. Za pomocą takich ziemniaczanych stempli i zwykłych farb… Czytaj więcej »