BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziła nas mama Bartka i przeczytała książeczkę pt.: „Smok Lubomił i tajemnice złości” Wojciecha Kołyszko. Na koniec – by rozprostować trochę kości – odbyła się gimnastyka, pełna śmiechu i radości z ciekawymi ćwiczeniami.… Czytaj więcej »

 • Dzień Poczty Polskiej – Dzień Listonosza

  W związku z naszą obecnością w programie wymiany pocztówkowej obejmującej całą Polskę – postanowiliśmy wysłać widokówki z naszego miasta w najróżniejsze zakątki kraju. Dobrze się do tego przygotowaliśmy wybierając najpiękniejsze kartki, przyklejając znaczki i adresując do wybranych przedszkoli. Wyjście było… Czytaj więcej »

 • Poznańskie Koziołki i Muzeum Archeologiczne

  Na dziś zaplanowanych mieliśmy wiele atrakcji. Po długim oczekiwaniu na wyjazd i niezbędnych informacjach o bezpiecznym podróżowaniu, które przekazał nam pan inspektor – wyruszyliśmy do centrum Poznania by obejrzeć sławne Koziołki na Starym Rynku. Z niecierpliwością czekaliśmy aż wybije południe.… Czytaj więcej »

 • Z wizytą u stomatologa

  Dzisiaj udaliśmy się na pieszą wycieczkę do gabinetu stomatologicznego by sprawdzić czy nasze zęby są zdrowe. Na miejscu panie opowiadały o higienie jamy ustnej i pokazywały jak należy poprawnie myć ząbki. Później każde z chętnych dzieci mogło usiąść na fotelu… Czytaj więcej »

 • Papierowe jeżyki

  Zajęcia plastyczne, wymagające od nas precyzji i kreatywności są naszymi ulubionymi. Jest wtedy kolorowo i każdy może przedstawić swoje pomysły.

 • Dzień Chłopaka – wyjście do kina

  Z okazji Dnia Chłopaka udaliśmy się do kina przy ul. Bułgarskiej na film pt. „Biały Kieł”, aby w taki sposób świętować ten wyjątkowy dzień. Wyprawa udała się i dzieci miały co wspominać, gdyż film okazał się być bardzo przejmującym. Mamy… Czytaj więcej »

 • Witamy JESIEŃ!

  Nastała jesień, a z nią cały dobrobyt w postaci jej darów. Ogromna ilość kasztanów, żołędzi i różnokolorowych liści nie mogła się zmarnować, więc z przyjemnością zabraliśmy się do wykonywania jedynych w swoim rodzaju kasztanowo-żołędziowych ludzików i innych wytworów. To była… Czytaj więcej »