BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • NaUkA nA wEsOłO

  Z nauką to różnie bywa. Czasem wszystko rozumiemy i umiemy zrobić od razu bez przygotowania, innym razem wymaga to od nas niemałego samozaparcia. A jak poznajemy coś dla nas nowego to miło, gdy przybiera to taką formę, żeby nam się… Czytaj więcej »

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzisiaj właśnie przybyli do nas nasi Babcie i Dziadkowie. Z okazji ich święta przygotowaliśmy piękne przedstawienie. Nasze występy zakończyły się gromkimi brawami. Każdy z nas miał dla swoich ukochanych Babć i Dziadków drobny upominek, który przygotowaliśmy własnoręcznie z pomocą naszych… Czytaj więcej »

 • Co w trawie piszczy?

  Dziś od rana udaliśmy się na występ do teatru. Mogliśmy obejrzeć spektakl muzyczny pt.: „Co w trawie piszczy?”              Z zaciekawieniem obserwowaliśmy przygody owadów mieszkających na łące. Było i śmiesznie i wzruszająco. Pełni wrażeń wróciliśmy… Czytaj więcej »

 • Zimowe zabawy w ogródku.

  Kiedy zima za oknem, dzieciom marzy się śnieg. W końcu i u nas spadło go odrobinę – to wystarczyło by móc świetnie się bawić. Rzucaliśmy się śnieżkami, lepiliśmy bałwany małe i duże. Niektórzy wydeptywali różnorakie wzory na śniegu. Nie wiadomo… Czytaj więcej »

 • Gdy nadchodzi ten dzień wszyscy wstrzymują oddech. Gwiazdor przyjechał! Tak, tak – dzisiaj do naszego przedszkola zawitał ten wyjątkowy Gość. Z przyjemnością oglądaliśmy przedstawienie z Jego udziałem (przygotowane przez Filharmonię Pomysłów). Po tym wydarzeniu udaliśmy się do sali gdzie oczekiwaliśmy… Czytaj więcej »

 • Kolędowanie ze Słoneczkami

  W dniu dzisiejszym odwiedziły nas Słoneczka i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Zrobiło się naprawdę świątecznie.

 • Świąteczne spotkanie z Rodzicami

  Po długim czasie przygotowań w końcu doczekaliśmy się tego dnia! Dzisiaj wystąpiliśmy przed naszymi Rodzicami z przygotowanym przez nas występem świątecznym. Trochę się denerwowaliśmy, ale ostatecznie wszystko się udało:) Rodzice byli naprawdę zadowoleni – my zresztą również! Po części artystycznej… Czytaj więcej »

 • Konkurs Recytatorski

  Udaliśmy się dzisiaj do SP 72 na konkurs recytatorski organizowany właśnie przez tę szkołę. Temat był rozległy – wiersze miały mieć związek z kosmosem. Mieliśmy swoje reprezentantki: Łucję z naszej grupy oraz Małgosię z Obłoczków. Dziewczyny pięknie deklamowały swoje wiersze… Czytaj więcej »

 • Muzeum Rogalowe

  Byliśmy dzisiaj w Muzeum Rogalowym, gdzie własnoręcznie wyrabialiśmy Rogale Świętomarcińskie zgodnie z najlepszą recepturą. Było przy tym mnóstwo frajdy. Każdy otrzymał stosowną czapkę kucharską by móc poczuć się jak najprawdziwszy mistrz wypieków. W czasie gdy nasze rogale rumieniły się już… Czytaj więcej »

 • zajęcia otwarte

  Dzisiaj w ramach zajęć otwartych gościliśmy Panią Karolinę, która pokazała nam jak zrobić choinkę z tasiemek i patyczka. Nie było to łatwe zadanie – wymagało od nas precyzji i cierpliwości, ale dzięki pomocy Rodziców udało nam się wykonać piękne ozdoby… Czytaj więcej »