Dodano: 28 maja 2019 r.

21 maja 2019 r. Przedszkole nr 28 im. Małych Astronomów przy ul. Galileusza 7 w Poznaniu zorganizowało po raz siódmy przegląd formacji tanecznych pod hasłem „PO PROSTU TAŃCZ!”. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem – „Morskie Opowieści”. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli: Przedszkole nr 28, Przedszkole nr 29, Przedszkole nr 110, Przedszkole nr 176. Fundatorem dyplomów oraz nagród było Przedszkole nr 28. Organizacją imprezy zajęły się panie nauczycielki z Przedszkola nr 28 (Aneta Snowacka-Bartkowiak i Magdalena Bartkowiak).
Punktualnie o godzinie 15.00 pani dyrektor Przedszkola nr 28 – Barbara Lemańska jako gospodarz imprezy powitała uczestników, widzów oraz jury konkursu tańca. Pan Paweł Wojtasiewicz – prowadzący imprezę zapoznał wszystkich z ideą konkursu oraz ogólnymi zasadami przeglądu. Następnie uroczyście przedstawiły się zespoły biorące udział w przeglądzie formacji tanecznych i nastąpiło losowanie kolejności występów konkursowych. I tak ok. godziny 15.20 rozpoczęły się pokazy konkursowe. Tytuły poszczególnych prezentacji to: „Stwory Morskie”, „Piraci z Karaibów”, „Mała Syrenka”, „Opowieści z Narnii”. Każda prezentacja trwała ok. 7 min. Podczas całej imprezy panowała przyjazna atmosfera, choć każda grupa miała nadzieję na wygraną. Po zaprezentowaniu się wszystkich grup tanecznych jury konkursu w składzie: dyrektorzy przedszkoli biorących udział w przeglądzie oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 udali się na obrady. W tym czasie uczestnicy konkursu po krótkim odpoczynku wraz z panem Pawłem i publicznością bawili się na dyskotece. Następnie nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością, a mianowicie wręczenie dyplomów za udział w przeglądzie tanecznym i nagród. Na zakończenie imprezy pani dyrektor Przedszkola nr 28 – Barbara Lemańska podziękowała uczestnikom, organizatorom oraz wszystkim przybyłym na pokaz zapraszając równocześnie na kolejną edycję Ogólnoprzedszkolnego Przeglądu Formacji Tanecznych „PO PROSTU TAŃCZ!”

Do zobaczenia już za rok !!!