Dodano: 22 listopada 2018 r.

Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je.

My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!!!

Nasze przedszkole od wielu już lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej  Klubu  Gaja – Święto Drzewa. W tym roku jest to 16.edycja tego Święta .

Dnia 20.11.2018 w ramach obchodów Święta Drzewa dzieci z grupy II – Gwiazdki zaprosiły koleżanki i kolegów z naszego przedszkola na przedstawienie pt.,, Bajka o drzewie”.    W tym dniu dominował wśród dziecięcych strojów kolor zielony i brązowy. Na naszej przedszkolnej scenie pojawiły się  wróbelki, niedźwiedzie, zajączki oraz Zielone skrzaciki. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obserwowali jak drzewo zmienia się w ciągu czterech pór roku. Nie mogło zabraknąć również muzyki i tańca podczas przedstawienia.  Dzieci wykonały taniec dla drzewa, zaśpiewały piosenki o drzewach i porządkach w lesie oraz wsłuchały się w relaksacyjną muzykę – odgłosy lasu. Rodzice przygotowali wspaniałe stroje, a sala Gwiazdek została zamieniona w prawdziwy las. Na zakończenie przedstawienia każda grupa otrzymała podziękowanie za wspólne spotkanie z okazji Święta Drzewa.

To było naprawę interesujące przedstawienie!!!