BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • 11 Listopada – obchodzimy Święto Niepodległości, cz. II

  ,,11 Listopada” W historii Polski, tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli. Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił. I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości ten dzień na zawsze dla Polaka pozostał Dniem Niepodległości.… Czytaj więcej »

 • 11 Listopada – obchodzimy Święto Niepodległości, cz.I

  ,,11 Listopada” W historii Polski, tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli. Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił. I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości ten dzień na zawsze dla Polaka pozostał Dniem Niepodległości.… Czytaj więcej »

 • Dzień Dyni

  Dynie małe, dynie duże, dynie w dole, dynie w górze. Dynie z lewej, dynie z prawej, dynie kręcą się w zabawie. Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci przyszły do przedszkola w strojach dyni i wspólnie bawiliśmy się z… Czytaj więcej »

 • Jeż – praca plastyczna

  Podczas dzisiejszych zajęć  wykonaliśmy pracę plastyczną – Jeż. Nasza praca przebiegała etapami, a mianowicie najpierw musieliśmy odrysować kształt jeżyka,a następnie go wyciąć . Z brązowych pasków papieru zrobiliśmy kolce i dorysowaliśmy czarny nosek. Potem dorysowaliśmy jeszcze oczy , uśmiech i… Czytaj więcej »

 • Moje drzewo – wykonujemy plakat

  W miesiącu listopadzie realizowaliśmy temat związany z drzewami. Podczas dzisiejszych zajęć plastycznych pracowaliśmy w małych zespołach i wykonaliśmy wspólnie plakat- Moje drzewo. Wykorzystaliśmy do pracy arkusze szarego papieru oraz pastele. Nasza praca nie była łatwa, bo musieliśmy współpracować z naszymi… Czytaj więcej »

 • Jesienny las – rysujemy pastelami

  Podczas dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy o tym czym się różni las od parku. Wykorzystaliśmy do zajęć nasze książki , tablice tematyczne oraz nasze doświadczenia i obserwacje. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy pracę – Jesienny las. Wykorzystaliśmy do pracy pastele suche i olejne.… Czytaj więcej »

 • Spotkanie z Panią Magdą – ekspertką od drzew – cz.II

  Dziękujemy Pani Magdzie za poświęcony czas i przygotowanie dla nas interesującego zajęcia.

 • Spotkanie z Panią Magdą – ekspertką od drzew – cz.I

  W miesiącu październiku realizowaliśmy temat związany z drzewami. Uczestnicząc w codziennych  zajęciach zebraliśmy dużo informacji i różnych ciekawostek na temat drzew. Na dzisiejsze zajęcia postanowiliśmy zaprosić Panią Magdę – nauczycielkę z grupy Obłoczków, która jest ekspertką od drzew. Nasz gość… Czytaj więcej »

 • Rozmawiamy o drzewach

  W naszym parku na jesieni, od kolorów aż się mieni. Gubią liście lipy, klony, tu liść żółty, tam czerwony. Lekki wietrzyk dmucha wieje, zmiata liście przez aleje. – Co tam niesiesz powiedz Aniu? – Kolorowe liście mamie. Na dzisiejszych zajęciach… Czytaj więcej »

 • Urodziny Nataszy

  Dziś są Twoje urodziny Zdrowia, szczęścia Ci życzymy!!! Urodziny w przedszkolu to szczególne wydarzenie dla dziecka, które je obchodzi oraz okazja do wspólnego świętowania z koleżankami i kolegami. W październiku obchodziliśmy w naszej grupie urodziny Nataszy. W tym szczególnym dniu… Czytaj więcej »