Dodano: 15 lutego 2020 r.

Dnia 12 lutego w naszym przedszkolu uczestniczyliśmy w  zajęciach z ekologii. Naszym gościem była Pani Agnieszka z GOAP-u .Celem EKOLEKCJI  było przybliżenie dzieciom  zagadnień dotyczących  gospodarki odpadami w zakresie ochrony środowiska oraz zaprezentowanie zasad właściwego postępowania z odpadami powstającymi w gospodarstwach domowych.

Nasze zajęcia składały się z dwóch części : teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części dzieci oglądały film o segregowaniu odpadów,  a w drugiej części dzieci samodzielnie segregowały śmieci, które były w naszej sali. Na zakończenie zajęć każde z dzieci mogło zgnieść swoją plastikową butelkę w specjalnej zgniatarce, a w nagrodę wszyscy zostali obdarowani dyplomami.