BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Wigilia

  Jest taki wieczór grudniowy, w swoim rodzaju- jedyny, napełnia serca pokojem jednoczy wszystkie rodziny. Pięknie ubrana choinka, dwanaście potraw na stole, a wokół stołu -rodzinka po całodziennym mozole. Jest tez opłatek biały i pusty talerz dla gościa. Według starej tradycji… Czytaj więcej »

 • Spotkanie z Gwiazdorem :)

  Dzisiejszego dnia wszyscy przyszliśmy do przedszkola odświętnie ubrani. Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na przybycie Gwiazdora. Niektórzy z nas trochę się bali Gwiazdor rozmawiał z nami i obdarował nas prezentami, a My też daliśmy mu w prezencie Nasze prace. Było bardzo… Czytaj więcej »

 • Akcja edukacyjna – Recykling

  Dzisiaj odbyła się w przedszkolu akcja edukacyjna – „Recykling”. Miała ona na celu pokazanie dzieciom na czym polega recykling i dlaczego jest on tak ważny. Zajęcia odbywały się we wnętrzu śmieciarki.

 • Anioły

  … Kiedy dziecko jest grzeczne od rana, złoty Anioł – czy uwierzycie? – złotym piórem dobre uczynki zapisuje w białym zeszycie! Kolorowe Anioły skrzydlate prosto z nieba niosą nam dary, bezszelestne i niewidzialne – ale bez nich świat byłby szary…… Czytaj więcej »

 • Ubieramy choinkę ;)

  Stała pod śniegiem panna zielona Nikt prócz zająca nie kochał jej Nadeszły święta i przyszła do nas Pachnący gościu, prosimy wejdź! Choinko piękna jak las, Choinko zostań wśród nas!  

 • Świąteczne przedstawienie dla rodziców

  NA STOLE OPŁATEK LEŻY POŁAMANY, Z OPŁATKIEM SŁÓW KILKA DO TATY I MAMY: WESOŁYCH ŚWIĄT! BEZ ZMARTWIEŃ, Z BARSZCZEM, Z GRZYBAMI, KARPIEM, Z GOŚCIEM CO NIESIE SZCZĘŚCIE! CZEKA NAŃ PRZECIEŻ MIEJSCE. WESOŁYCH ŚWIĄT! A W ŚWIĘTA NIECH SIĘ SNUJE KOLĘDA… Czytaj więcej »

 • Mikołajki

  Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie. I każde dziecko prezent dostanie.

 • Pieczemy pierniki

  Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw, bo My przygotowywaliśmy piernikowe prezenty dla naszych rodziców 🙂

 • Świat sprzed milionów lat…

  Słowo dinozaur pochodzi z języka greckiego i oznacza „straszną jaszczurkę”. Słowo to zostało wymyślone przez angielskiego paleontologa Richarda Owena w 1842 roku i miało nawiązywać raczej do imponującej wielkości Dinozaurów niż do ich przerażającego wyglądu. Uważa się, że dinozaury żyły… Czytaj więcej »

 • Andrzejkowe czary – mary :)

  Andrzejkowe wróżby znam Z wosku dziś powróżę wam Spójrz tu konik a tu kwiatek A to duży piękny statek Wróżby bardzo są magiczne Spełnia się marzenia liczne W listopadzie ciepło bywa Magia czarów dziś ożywa