BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Andrzejkowe czary – mary :)

  Andrzejkowe wróżby znam Z wosku dziś powróżę wam Spójrz tu konik a tu kwiatek A to duży piękny statek Wróżby bardzo są magiczne Spełnia się marzenia liczne W listopadzie ciepło bywa Magia czarów dziś ożywa

 • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego – ” Ptasia stołówka”

  Na naszej wycieczce dowiedzieliśmy się w jaki sposób dokarmiać ptaki, by im nie zaszkodzić. Podczas spaceru sprawdzaliśmy, jakie ptaki spotkać można zimą w Ogrodzie i czym się one żywią – obserwacje prowadziliśmy przez profesjonalne lornetki:)  Na koniec wspólnie przygotowaliśmy małe… Czytaj więcej »

 • W świecie figur geometrycznych – trójkąt

  Była raz sobie skała bardzo dziwna, TRÓJKĄTNA, stał na tej skale pałac, bardzo dziwny, TRÓJKĄTNY. W pałacu tym na tronie bardzo dziwnym, TRÓJKĄTNYM, zasiadał król w koronie bardzo dziwnej, TRÓJKĄTNEJ, i patrzył z okna wieży bardzo dziwnej, TRÓJKĄTNEJ, na dzielnych… Czytaj więcej »

 • Święto Odzyskania Niepodległości

  W naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w odświętnych strojach i wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień i wspólnie odśpiewać Hymn Narodowy.

 • Wełniany baranek – zajęcia dydaktyczne

  Ten mały nasz baranek wszyściutko ma wełniane. Wełniane ma trzewiczki, wełniane rękawiczki. Co tu robisz, baranku? Chłodno dzisiaj od ranka, chmurki w niebie jak pianka. Ten mały nasz baranek wszyściutko ma wełniane. W kołnierzu futra pełnym ma łepek cały z… Czytaj więcej »

 • Od łuczywa do żarówki

  Julian Tuwim Pstryk Sterczy w ścianie taki pstryczek, Mały pstryczek-elektryczek, Jak tym pstryczkiem zrobić pstryk, To się widno robi w mig. Bardzo łatwo: Pstryk – i światło! Pstryknąć potem jeszcze raz, Zaraz mrok otoczy nas. A jak pstryknąć trzeci raz-… Czytaj więcej »

 • Korbol czyli dynia :) – wycieczka do Wir

  W czwartek 24 października pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Ogrodu Ekologicznego prowadzonego przez rodzinę Gładysiaków w Wirach. Wzięliśmy  udział w warsztatach pt. Korbol czyli dynia . Dzieci poznały historię dyni i jej rodzinę – czyli cukinie, kabaczki i dalsze kuzynostwo.… Czytaj więcej »

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Drodzy Nauczyciele miejcie cierpliwości wiele, aby znosić bez paniki nasze psoty i wybryki! Kiedy smutny jesteś czasem i samotność ci doskwiera. Pani zawsze Cię pocieszy, w niej to znajdziesz przyjaciela.

 • Wiewióreczki i jeżyki :)

  Mały jeżyk noskiem stuka, stuku, stuku, stuk. I jedzonka w liściach szuka, szuszu, szuszu, szuch. Wiewióreczka ruda mała, skiku, skiku, skik, Też orzeszki pochowała, pochowała w mig! Martwią się wszystkie zwierzęta, oj, oj, oj, oj, oj. Czy o nas w… Czytaj więcej »

 • Robimy sałatkę warzywną

  „Już się jesień rozminęła z latem  Przyszła pora na kolacje pstrokate Synowie i córki! Siekajcie ogórki selery i pory,  marchew, pomidory w drobniusieńką kratkę Zrobimy sałatkę”.  J. Papuzińska