BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Rytmika w domu

  Dzień dobry Dzieci, Dzień dobry Rodzice 🙂 Święta Wielkanocne tuż, tuż … Na rytmice w domu 3 poznamy aż trzy świąteczne piosenki – do słuchania i opowiadania, do zabawy i do śpiewania:), będą też zabawy muzyczno-ruchowe. 1. Posłuchajcie uważnie piosenki… Czytaj więcej »

 • WIELKANOCNY KOSZYCZEK – 8.04 (zajęcia popołudniowe)

  Witam wszystkie Obłoczki i Rodziców. Na dzisiejsze popołudnie proponuje następujące zabawy:   1.„Symbole wielkanocne” – puzzle (ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej) Ułóżcie w całość pocięte na trzy, cztery lub pięć części sylwety wybranych symboli wielkanocnych (linki do obrazków – patrz… Czytaj więcej »

 • Wielkanocny Koszyczek- 8.04 (zajęcia przedpołudniowe)

  Witam wszystkie Obłoczki i Rodziców. Mam nadzieje, że jesteście gotowi do wspólnych zabaw. A o to propozycja na dziś: 1. „Powitanka” – zestaw zabaw z poduszkami https://www.youtube.com/watch?v=j4EiXelSTkI&feature=youtu.be 2. „Wielkanocny koszyczek”– słuchanie wiersza Z. Domitrocy połączone ze swobodną rozmową z dzieckiem… Czytaj więcej »

 • Język angielski

  Witam Rodziców i Dzieci Kochani na https://drive.google.com/file/d/14gi50gkPXkg1tskgdoZSdTIemP3qo97e/view zamieściłem nową propozycję zajęć dla dzieci z języka angielskiego. Pozdrawiam -Pan Rafał

 • RÓŻOWY KSIĘŻYC

  W nocy z wtorku na środę (7.04/8.04) księżyc będzie najbliżej Ziemi – będzie to największa i najjaśniejsza pełnia tego roku. Tej nocy niezwykła pełnia Różowego Księżyca. Nasz naturalny satelita znajdzie się w tym czasie w perygeum – punkcie swojej orbity… Czytaj więcej »

 • Wielkanocne Tradycje- 7.04 (zajęcia popołudniowe)

  Witam wszystkie Obłoczki i Rodziców. Na dzisiejsze popołudnie proponuje następujące zabawy: „Gdzie są pisanki?”– zabawa orientacyjno-porządkowa Rodzic prosi aby dziecko zakryło oczy lub odwróciło się. Drewnianą pisankę lub inny przedmiot przypominający pisankę chowa w zasięgu wzroku dziecka. Zadaniem dziecka jest… Czytaj więcej »

 • WIELKANOCNE TRADYCJE – 7.04 (zajęcia przedpołudniowe)

  Witam wszystkie Obłoczki i Rodziców. Mam nadzieje, że jesteście gotowi, bo przed nami kolejne zabawy. A to propozycja na dziś:   1.„Powitanka” Zapraszam Was do wykonania kilku ćwiczeń (ćwiczenia poranne) https://www.youtube.com/watch?v=TgBhPVMcR7c   2.Baranek, kurczaki, pisanki – rozwiązywanie zagadek Rodzic czyta… Czytaj więcej »

 • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT – 6.04 (zajęcia popołudniowe)

  Witam wszystkie Obłoczki i Rodziców. Na dzisiejsze popołudnie proponuje następujące zabawy:   1.Wycinanie jajek. Rodziców proszę o narysowanie jajek na trzech kartkach formatu A-4 (na każdej kartce po jednym jajku). Dla rodziców mniej uzdolnionych graficznie mały pomocnik ; ) https://dzieciakiwdomu.pl/wp-content/uploads/2014/04/jajo-pisanka-2.pdf… Czytaj więcej »

 • Przygotowania do Świąt- 6.04 (zajęcia przedpołudniowe)

  Witam wszystkie Obłoczki i Rodziców. Zaczynamy kolejny tydzień naszych zajęć. W tym tygodniu będziemy mówić o Wielkanocy. Dzisiaj proponuje następujące zadania i zabawy: „Powitanka”– zapraszam Was do wykonania kilku ćwiczeń https://www.youtube.com/watch?v=H0I1BRT3N7M&t=102s „Przygotowania do świąt” – zajęcia o emocjach Można przygotować:… Czytaj więcej »

 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC KWIECIEŃ

  MAMO! TATO! W MIESIĄCU KWIETNIU działamy w ramach tematów: 1. Wielkanoc. 2. Praca rolnika. 3. Dbamy o naszą planetę. 4. Tajemnice książek. Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne: Wzmacnianie więzi rodzinnych Zapoznanie z charakterystycznymi elementami związanymi z Wielkanocą Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania opowiadania… Czytaj więcej »