BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Dnia 29 listopada br. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury gościliśmy w naszej grupie Kacpra – brata Krysi. Kacper postanowił włączyć się w akcję czytania dzieciom i zaprezentował nam… Czytaj więcej »

 • Andrzejkowe wróżby i zabawy

  Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Natomiast w dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W… Czytaj więcej »

 • Jeżyk- praca plastyczna

  Podczas dzisiejszych zajęć plastycznych tworzyliśmy „Jeże”. Dzieci otrzymały kartkę z narysowaną sylwetką jeża. Najpierw dzieci pokolorowały pastelami jeża, a następnie przy pomocy rączek i farb utworzyły igły.

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Dnia 26 listopada br. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury gościliśmy w naszej grupie Panią Ewę – mamę Gabrysi. Pani Ewa postanowiła włączyć się w akcję czytania dzieciom i… Czytaj więcej »

 • Święto Pluszowego Misia

  Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty, miś jest gruby jak ta kula, misia zawsze się przytula. Lecz czasami też tak bywa, że się o nim zapomina. A więc wezmę misia czule i do siebie go przytulę.… Czytaj więcej »

 • ŚWIĘTO DRZEWA

  Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je. My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!!!   Nasze przedszkole od wielu już lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa. W tym… Czytaj więcej »

 • Dzień Praw Dziecka

  Każdy człowiek ma swoje prawa. Przestrzeganie ich ma chronić go i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Swoje prawa mają również dzieci, które wymagają szacunku i godnego traktowania przez dorosłych. Należy jednak pamiętać, że prawa dziecka nie kolidują z prawami… Czytaj więcej »

 • DESZCZOWE ZWIERZAKI – PRACA PLASTYCZNA

  Podczas dzisiejszych zajęć plastycznych tworzyliśmy „Deszczowe zwierzaki”. Wykorzystywaliśmy pędzle, farby i słomki.   Najpierw całą kartkę zamalowywaliśmy czystą wodą, a następnie dmuchając na „kałużę” z farby –  tworząc deszczowe zwierzaki. Podczas tej zabawy stosowaliśmy prawidłowy tor oddechu, wydłużaliśmy fazę wydechu,… Czytaj więcej »

 • ZAJĘCIA MULTIMEDIALNE

  Wiemy, że świat nie stoi w miej­scu i dla­te­go uży­wamy w naszej pracy z dziećmi sprzęt mul­ti­me­dial­ny. Wy­ko­rzy­stu­jąc na za­ję­ciach ta­bli­cę in­te­rak­tyw­ną, można za­uwa­ży­ć, że dzie­ci szyb­ciej i chęt­niej się uczą, le­piej za­pa­mię­tu­ją tre­ści, po­tra­fią dłu­żej sku­pić uwa­gę, a tak­że sto­su­ją się do po­le­ceń na­uczy­cie­la. Za­ba­wy z uży­ciem… Czytaj więcej »

 • URODZINY IGORKA

  Igorku dziś są Twoje urodziny, zdrowia, szczęścia Ci życzymy.