BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Dzień Kobiet

  „Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. I pierwszy promień bliskiej wiosny. Dzień bez kłopotów i bez trosk. Dużo radości. Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, W domu, w przedszkolu, na wycieczce Każdego dnia dobry uczynek – To jest od chłopców upominek”… Czytaj więcej »

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Dnia 6 marca br. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury gościliśmy w naszej grupie Panią Ewę – mamę Gabrysi. Pani Ewa po raz kolejny postanowiła włączyć się w akcję… Czytaj więcej »

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Dnia 28 lutego br. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury gościliśmy w naszej grupie Panią Ewę – mamę Gabrysi. Pani Ewa po raz  kolejny postanowiła włączyć się w akcję… Czytaj więcej »

 • Poznajemy kosmos

  Nocką czarną, ciemną, głuchą Na mój ogród spadło Ufo. Pewnie zepsuł im się talerz, Lub nie chcieli lecieć dalej… Wiersz o lądowaniu ufoludków wprowadził „Obłoczki” w tematykę związaną z Kosmosem. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem.… Czytaj więcej »

 • Tworzymy wulkan

  Podczas zajęć dzieci poznały budowę wulkanów i ich rodzaje, dowiedziały się o występowaniu wulkanów na kuli ziemskiej, a także o ich niszczycielskiej i życiodajnej sile. Najciekawszą częścią zajęć był eksperyment, w którym dzieci mogły zaobserwować wybuch sodowego wulkanu. Doświadczenie zaczęliśmy… Czytaj więcej »

 • Zabawy badawcze z solą

  Kopią ją w kopalni Kupują ją w sklepie Z nią każda potrawa smakuje najlepiej (sól) Podczas dzisiejszych zajęć odkryliśmy bryłki soli, mogliśmy obejrzeć z bliska bryłki soli, określaliśmy jej kolor, fakturę, twardość. Dzieci próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak powstaje… Czytaj więcej »

 • Dinozaury

  Podczas dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy o dinozaurach. Dzieci dowiedziały się kiedy żyły dinozaury, jak wyglądały, czym się odżywiały, jakie nazwy nosiły (Diplodok, Tyranozaur, Triceratops itp). Następnie przedszkolaki wykonały prace plastyczną „Mój dinozaur”.

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Dnia 21 lutego br. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury gościliśmy w naszej grupie Panią Ewę – mamę Gabrysi. Pani Ewa po raz  kolejny postanowiła włączyć się w akcję… Czytaj więcej »

 • URODZINKI PAULINKI

  Paulinko dziś są Twoje urodziny, zdrowia, szczęścia Ci życzymy  : )

 • TŁUSTY CZWARTEK

  Jak tradycja stara każe w Przedszkolu 28, w domu, sklepie, biurze, w barze, wszędzie pączek dziś króluje, każdy chętnie go smakuje. Z dżemem, z cukrem, z wisienkami, wszędzie pączek dzisiaj z nami. Dziś kalorii nikt nie liczy, wszędzie moc pysznych… Czytaj więcej »