Dodano: 9 października 2019 r.

Dnia 4 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest stymulowanie rozwoju dzieci, rozwijanie zdolności koncentracji i chęci poznawania świata a także, dostarczanie przyjemności z czytania i słuchania. W ramach tej akcji zebraliśmy się w sali „Obłoczków” gdzie Pani Dyrektor oraz Panie nauczycielki czytały wybrane przez siebie książki. Przedszkolaki w skupieniu i ciszy słuchały bajkowych powieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy to robić jak najczęściej nie tylko w przedszkolu, ale przede wszystkim w domu.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!