BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 30 kwietnia 2020 r.

Witajcie:)))

Dzisiaj na rytmice pobawimy się wszyscy razem, z całą rodzinną. A gdzie? W domu, w kuchni, w salonie, na dywanie :)))

1. Na początek dnia muzyczna pobudka/rozgrzewka dla całej rodziny (link YouTube)

Głośno liczymy za każdym razem gdy bije zegar (od 5-9). Zabawę rozpoczyna jedna osoba i zaprasza kolejne podając ręce. Gdy muzyka przyspiesza i pojawia się skoczny rytm podskakujemy z nogi na nogę – tańczymy w ten sposób poleczkę.

2. Posłuchajcie uważnie piosenki pt. „Najłatwiejsze ciasto w świecie”.

Zadania:

W piosence ukryty jest przepis na najłatwiejsze ciasto w świecie. Postarajcie się usłyszeć i zapisać lub narysować wszystko co jest potrzebne żeby upiec ciasto.

Wspaniale by było gdyby udało się razem z mamą upiec naprawdę takie ciasto i zabrać ze sobą na majówkowy piknik. Co Wy na to, mamo, tato?;)

Nauczymy się słów piosenki, zaśpiewajmy razem (załączniki – Najłatwiejsze ciasto w świecie). Za każdym razem gdy spiewamy słowa: TAK, TAK, TAK – trzy razy klaśniemy lub zagramy na kuchennych instrumentach np. pokrywkach, łyżkach, garnkach.

Najłatwiejsze ciasto w świecie.

3. Zabawa – masażyk „Placek” (załącznik JPG), postępujemy jak na obrazku. Do zabawy potrzebne są dwie osoby starsza i młodsza. Jedna kładzie się na brzuchu, a druga wykonuje masażyk na plecach

4. Zabawa paluszkowa – Rodzinka ( załącznik JPG)

Życzę udanej rodzinnej zabawy i wspaniałych wypieków. Jeśli ktoś upiecze ciasto z piosenki naprawdę poproszę o zdjęcie:)

p. Kornelia – nauczyciel rytmiki