BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 17 marca 2020 r.

Drodzy Rodzice

Znaleźliśmy się wszyscy w nowej i trudnej sytuacji. W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno -wychowawczych, a także w trosce o prawidłowy przebieg edukacji dzieci organizujemy „nauczanie” zdalne.

Dzieci, które pozostają w domach na czas zawieszenia zajęć będą mogły na bieżąco realizować zaproponowane zajęcia zdalnie.

Pragnę wspierać Was w rozwiązywaniu pojawiających się problemów i utrzymywać kontakt korzystając z poczty elektronicznej oraz strony internetowej naszego przedszkola zakładka : Słoneczka – Informacje. Będę  na bieżąco wysyłać propozycje zadań do wykonania lub propozycje zabaw z dziećmi.

Wszyscy wiemy, że największym wrogiem dziecka jest nuda, zatem moje  propozycje podpowiedzą jak dzieci mogą aktywnie spędzały dzień w domu. Nie zapominamy oczywiście o tym, że rodzice mają także swoje obowiązki zawodowe, ale myślę , że razem po prostu damy radę!!!

Zaproponuję Rodzicom i dzieciom na przykład:

a)  różne zabawy: ruchowe, muzyczne, badawcze, eksperymenty

b) wykonania prac plastycznych, kary pracy

c) ciekawe zajęcia podczas których dzieci podejmą różne aktywność

d) linki do słuchowisk, audycji radiowych, informacje o programach telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej dla najmłodszych dzieci), a także programów, zabaw on-line.

Pozdrawiam – Pani Monika