BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 18 marca 2020 r.

Dzień dobry Rodzice i dzieci,

My dorośli codziennie jesteśmy ,,zasypywani” informacjami o  koronawirusie, nasze dzieci również . Mogą być one zaniepokojone lub wręcz wystraszone tą sytuacją.  Co robić, aby nie udzielało im się nasze zdenerwowanie? Możemy wykorzystać książeczkę pt. ,,Masz tę moc” do wspólnej rozmowy i ,,uspokojenia ” naszego dziecka .

Oto moja  propozycja :

  1. Przeczytajcie wspólnie  książeczkę o koronawirusie – ,, MASZ TĘ MOC”( załącznik)
  2. Porozmawiajcie na temat treści zawartej w książeczce, obejrzyjcie ilustracje
  3. Zróbcie razem z dzieckiem doświadczenie ( załącznik)
  4. Wykonajcie rysunek – Czyste ręce – brudne ręce  i codziennie rozwijajcie umiejętność prawidłowego mycia rąk . Może  zaproście do mycia rąk całą rodzinkę . Wykorzystajcie plakat , który jest w załączniku.
  5. Zabawa naśladowcza  – wymyślcie ćwiczenia z wykorzystaniem rąk. Pobawcie się razem z rodzicami lub rodzeństwem.

 

Załączniki:

Książka dla dzieci – ,,Masz tę moc”- recenzja 

Agnieszka Frączek, autorka książek dla dzieci, powiedziała , że : „Książka o kolczastym złoczyńcy koronawirusie i jego kumplach. Powstała dzięki inicjatywie p. Ewy Podleś, a także dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu innych osób lekarzy, psychologów, wydawców. Stworzyliśmy ją z myślą o dzieciach ku przestrodze, ale też ku pokrzepieniu serc”.

Twórcy książki mówią o tym, że w obecnej sytuacji epidemii trudno się odnaleźć dorosłym, a co dopiero dzieciom. Najmłodsi powinni również być świadomi, jakim zagrożeniem jest koronawirus.

Książka „Masz tę moc” ma za zadanie pomóc zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak nie zachorować. Jest w niej dużo dopracowanych ilustracji, krótkich zrozumiałych zdań i rymów. Przedstawia również, jak ważne jest dbanie o higienę, częste mycie rąk, ograniczenie bezpośrednich kontaktów z osobami starszymi. Zapraszamy do czytania.

 

https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=Bddjo3EwEsU2

https://mukoprzedszkole.pl/plakaty-dla-przedszkoli-na-temat-zdrowia-i-higieny/

 

 

Życzę miłych zajęć – Pani Monika