BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • DZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY

  W piątek, 8 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszej grupie „DZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY”. W tym dniu przyszliśmy do przedszkola odświętnie ubrani. Towarzyszyły nam barwy biało-czerwone i symbole narodowe. Dowiedzieliśmy się co to jest „niepodległość” i kto to jest „patriota”. Wysłuchaliśmy… Czytaj więcej »

 • KOSZ PANI JESIENI

  W październiku ogłoszony został konkurs plastyczny pod tytułem: „KOSZ PANI JESIENI”. Na konkurs wpłynęło osiem prac. Wszystkie kosze wykonane były bardzo pomysłowo, oryginalnie i estetycznie. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a także nagrody. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz twórczych pomysłów… Czytaj więcej »

 • WYSTĘP „OBŁOCZKÓW” DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

  W środę, 30 października grupa „OBŁOCZKI” zaprosiła nas na swój pierwszy występ. Dzieci z grupy „OBŁOCZKI” zaprezentowały wiersze, piosenki oraz zabawy ruchowe, które przygotowały dla rodziców w związku z Pasowaniem na Przedszkolaka. Pokazały nam to, czego nauczyły się w przedszkolu… Czytaj więcej »

 • LIS

  Rudy ojciec, rudy dziadek. Rudy ogon – to mój spadek. A ja jestem rudy lis. Ruszaj stąd, bo będę gryzł.

 • NASZE CODZIENNE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

  Każdy dzień w przedszkolu jest dla nas inny, ciekawy i wyjątkowy. Rano schodzimy się do przedszkola i bawimy się w kącikach zainteresowań indywidualnie lub w małych zespołach. Po porannej zabawie jest czas na czynności higieniczno-kulturalne i pierwsze śniadanie. Później są… Czytaj więcej »

 • JABŁKO I GRUSZKA

  „Wpadła gruszka do fartuszka, a za gruszką dwa jabłuszka. A śliweczka wpaść nie chciała, no bo była niedojrzała”. Realizując projekt „OWOCE I WARZYWA” malowaliśmy owoce. Każdy mógł wybrać: jabłko, czy gruszka. A oto nasze prace…

 • BADAMY, ODKRYWAMY, DOŚWIADCZAMY I DZIĘKI TEMU OWOCE I WARZYWA ZNAMY

  W październiku realizowaliśmy projekt „OWOCE I WARZYWA”. Najpierw gromadziliśmy owoce i warzywa przyniesione z domu do przedszkola. Później, w trakcie zajęć oglądaliśmy je, nazywaliśmy, określaliśmy ich cechy: rodzaj, kształt, wielkość, kolor. Gromadziliśmy wiedzę na ich temat. Na kartkach papieru zapisywaliśmy… Czytaj więcej »

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W MADAGASKARZE

  Madagaskar to tajemniczy świat dżungli, egzotycznych zwierząt i roślin. W poniedziałek, 30 września z okazji DNIA CHŁOPAKA udaliśmy się właśnie do Madagaskaru. To miejsce idealnie stworzone dla dzieci, z nowoczesną konstrukcją zabawową. Znajduje się tu kilka kolorowych zjeżdżalni, trampolina, zjazd… Czytaj więcej »

 • ŚWIAT ZWIERZĄT W WITOLDZINIE

  24 września 2019 grupa „SŁONECZKA” i „GWIAZDKI” pojechała na wycieczkę autokarową. Tym razem udaliśmy się do Witoldzina, do gospodarstwa agroturystycznego. Dzieci miały okazję przeżyć prawdziwą lekcję przyrody, poznać życie zwierząt w gospodarstwie, poszerzając przez to swoją wiedzę o świecie i… Czytaj więcej »

 • ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ

  Tęczowa chusta i milion pomysłów- tak niewiele trzeba, aby w atrakcyjny i pożyteczny sposób zorganizować czas dzieciom. Wspólna zabawa to coś więcej niż sposób wspólnego działania. Staje się ona symbolem wspólnoty. Pomaga dostrzec wartości w innych ludziach. Zabawy z chustą… Czytaj więcej »