BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 21 maja 2020 r.

Witam wszystkie Obłoczki i Rodziców.

Na dzisiejsze popołudnie proponuje następujące zabawy:

1.„Papierowa wojna”– zabawa wyładowująca emocje.

Zaproś do zabawy rodzeństwo lub rodziców. Zróbcie z papieru kilka kul. Wraz z bratem lub siostrą czy rodzicami rozpocznijcie bitwę papierowymi kulami (tak, jak śnieżne kule). Wygrywa to dziecko lub rodzic, które ma obok siebie mniej papierowych kul.

2.„Uliczka przyjaźni”– zabawa wyrażająca pozytywne emocje.

Zabaw się teraz z rodzicami i rodzeństwem w „Uliczkę przyjaźni”. Przechodząc obok rodziców,rodzeństwa, stań naprzeciwko, spójrz w oczy i powiedz coś miłego 🙂

3.„Zaczarowana kostka”– poszukajcie kostki do gry, mała lub duża, na każdej ściance kostki przyklejcie buzię wyrażającą nastrój np.: smutek, złość, radość, gniew, strach, zdziwienie. Osoba, która rzuca kostką wyraża za pomocą mimiki nastrój przedstawiony na kostce i nazywa go.

4.„Figurki”– zabawa orientacyjno-porządkowa, reagowanie na sygnał.

Wspólnie z rodzeństwem albo rodzicami biegacie po pokoju w rytm muzyki. Rodzic pauzuje muzykę i mówi hasło: Figurki, figurki zamieńcie się w……– tutaj pada nazwa przedmiotu, zwierzęcia lub rośliny w zależności od wyobraźni. Dzieci zastygają w bez ruchu, przybierając pozy charakterystyczne dla podanego hasła.

5.„Policz dźwięki”- przeliczanie w zakresie 1-6, usprawnianie małej motoryki.

Dziecko siedzi przy stoliku, na którym znajduje się taca z makaronem typu spaghetti i penne. Rodzic gra na wybranym instrumencie perkusyjnym. Dziecko liczy, ile dźwięków zostało zagranych i kładzie przed sobą tyle makaronu. Po zabawie matematycznej możemy ułożyć z makaronu obrazek, możemy połączyć makaron z plasteliną.

Pozdrawiam 🙂

Magdalena Bartkowiak