BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Koncert Filharmonii Pomysłów

  Dnia 10 grudnia uczestniczyliśmy w Koncercie Filharmonii Pomysłów. Tym razem dzieci zostały zaproszone do Krainy Dziwnodźwięków. Muzyczny stworek czyli Muzolinka szukała najdziwniejszych dźwięków i poznała razem  z dziećmi  nowe instrumenty, a mianowicie bango, flet i gitarę. Mogliśmy wsłuchać się w… Czytaj więcej »

 • Podsumowanie Konkursu Rodzinnego- „Z uśmiechem Ci do twarzy”

  Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie Rodzinnego Konkursu Literacko- plastycznego „Z uśmiechem Ci do twarzy” zorganizowanego z okazji Dnia Uśmiechu. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wymyślonego wspólnie z rodzicami/ rodzeństwem utworu o dowolnej tematyce wywołującej uśmiech na twarzy i… Czytaj więcej »

 • Andrzejkowe spotkanie z Czarodziejem

  Dnia 29 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tajemniczym i pełnym magii andrzejkowym spotkaniu z czarodziejem. Podczas magicznego show magik Brozi wyczarowywał m.in. gołębie, monety, chusteczki, a także uczył nas magicznych sztuczek. Był to dzień pełen wrażeń.… Czytaj więcej »

 • Święto Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem- misiem. Duże, małe, kolorowe, puchate… Czytaj więcej »

 • Święto Drzewa w przedszkolu

  Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je. My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!!! Nasze przedszkole od wielu już lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa. W tym roku… Czytaj więcej »

 • Koncert Filharmonii Pomysłów

  Dnia 19 listopada mogliśmy uczestniczyć w Koncercie Filharmonii Pomysłów. Tym razem dzieci zostały zaproszone do Zakątka Dźwiękowierszy. Kto z nas nie zna wierszy Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy? Poszukując recepty na dobry nastrój Muzolinka przekonuje się , że wiersze poprawiają… Czytaj więcej »

 • Obchody Święta Niepodległości

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też… Czytaj więcej »

 • Występ „Obłoczków” dla kolegów i koleżanek z przedszkola

  Dnia 30 października dzieci z grupy „Obłoczki” zaprosiły wszystkie grupy z przedszkola, aby zaprezentować to, czego nauczyły się przez dwa miesiące pobytu w przedszkolu. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym przygotowanym z okazji „Pasowania na przedszkolaka” a więc : śpiewały piosenki… Czytaj więcej »

 • Podsumowanie Konkursu Rodzinnego – Moje wakacyjne podróże

  Dnia 25 października w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie  Rodzinnego Konkursu Plastycznego ,, Moje wakacyjne wspomnienia”. Punktualnie o godz. 11.00 pani Kasia – nauczycielka grupy III- Gwiazdki, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu powitała bardzo serdecznie wszystkie dzieci, które przybyły… Czytaj więcej »

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Drodzy Nauczyciele miejcie cierpliwości wiele, aby znosić bez paniki nasze psoty i wybryki! Kiedy smutny jesteś czasem i samotność ci doskwiera. Pani zawsze Cię pocieszy, w niej to znajdziesz przyjaciela.