Dodano: 26 listopada 2019 r.

Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je.
My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!!!

Nasze przedszkole od wielu już lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa. W tym roku jest to 16.edycja tego Święta .
Dnia 21 listopada w ramach obchodów Święta Drzewa dzieci z grupy III – Gwiazdki zaprosiły koleżanki i kolegów z naszego przedszkola na przedstawienie pt.,, Las jest naszym przyjacielem”. W tym dniu dominował wśród dziecięcych strojów kolor zielony i brązowy. Na naszej przedszkolnej scenie pojawiły się Leśne Krasnale, Zielone Skrzaciki, które pilnowały ciszy i porządku w lesie, ptaki, zajączki, jeż, wiewiórka oraz oczywiście najważniejsi goście drzewa, które obchodziły swoje święto. Dzieci – drzewa przebrane były za : dąb, klon, świerk oraz brzozę. Nie mogło zabraknąć również muzyki i tańca podczas przedstawienia. Dzieci wykonały taniec – kołysankę dla drzew, zaśpiewały piosenki o drzewach i porządkach w lesie oraz wsłuchały się w relaksacyjną muzykę – odgłosy lasu. Rodzice przygotowali wspaniałe stroje, a sala Gwiazdek została zamieniona w prawdziwy las.
To było naprawę interesujące przedstawienie!!!
Na zakończenie wspólnego spotkania wszystkie dzieci złożyły uroczystą obietnicę, że staną się Prawdziwymi Przyjaciółmi Lasu.