Dodano: 23 listopada 2020 r.

Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach, którym towarzyszy ruch i muzyka. System kształcenia i terapii – EDUKACJA PRZEZ RUCH, to zbiór technik i metod pracy opartych na naturalnym, optymalnym, rytmicznym ruchu człowieka, który w pełni wykorzystuje spontaniczny ruch dziecka. Poruszanie się według określonej rytmicznej procedury, aktywizując zmysły, wspiera wzrost poziomu integracji sensorycznej, by w ten sposób przygotować zarówno ciało, jak i umysł do procesu uczenia się.

.Ćwiczenia grafomotoryczne- rytmiczne kreślenie deszczu-pionowych kresek w niebieskim kolorze przy muzyce.

Słuchanie wiersza ” Na polanie w lesie”

Na polanie, w lesie, już pożółkła trawa, zaraz się rozpocznie jesienna zabawa. Zając dmucha w trąbę, miś na flecie gra, mały jeżyk podśpiewuje : bum tra-ra-ra-ra

Wiewióreczka ruda wielki bęben trzyma, pod gałęzią sosny głową kiwa ślimak. Poszła jesień w taniec, wiatr na liściach gra, mały lisek podśpiewuje: bum: tra-ra-ra-ra.

-ćwiczymy uważne słuchanie , w czasie wypowiadania nazwy zwierzątka zabieramy ze stołu jedno kolorowe koło, liczymy ilość wybranych kół. Dzieci wykonują parasole techniką origami. Prezentacja wykonanych prac, układanie prac na dywanie- próby zestawienia indywidualnych kart pracy w kartę zespołową.