BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU

  Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu „Słoneczka” dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przedszkolny plac zabaw. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie. Wykazują… Czytaj więcej »

 • ŚWIĄTECZNY WYSTĘP DLA RODZICÓW

  Świąteczny występ dla Rodziców – filmik  

 • GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU

  17 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki, a był nim Gwiazdor. W czwartkowe przedpołudnie z workiem pełnym prezentów przyjechał z dalekiej Laponii i zrobił nam ogromną niespodziankę. Tego dnia, dzieci z wielkim przejęciem… Czytaj więcej »

 • MIKOŁAJ – PRACA PLASTYCZNA

  W związku z nadchodzącymi Mikołajkami, „Słoneczka” wykonały w piątek – 4 grudnia portret Mikołaja. A jak pracowały „Słoneczka”? I jakie są efekty tej pracy? Zobaczycie poniżej 🙂

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Dnia 25 listopada w naszej grupie odbył się Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przeminie. Misie mogą być małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe. A każdy jest piękny… Czytaj więcej »

 • JESIENNA MUZYKA

  O tym, że rola muzyki w procesie wychowawczo – dydaktycznym dziecka przedszkolnego ma ogromne znaczenie nie trzeba nikogo przekonywać. Muzyka od pradawnych czasów była uważana jako swoista wartość w procesie wychowania człowieka. Pitagoras twierdził bowiem, że może ona zapewnić człowiekowi… Czytaj więcej »

 • PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

  „Co jest zdrowe, co jest złe każdy doskonale wie”. Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wiedzą, jak zdrowo się odżywiać, co należy często jeść, a czego unikać. Zapoznały się też z pojęciem „piramida zdrowia” – jak wygląda i co zawiera. W trakcie… Czytaj więcej »

 • „KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY”…

  We wtorek, 10 listopada uczciliśmy w naszej grupie ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Jak przystało na małych patriotów, wykonaliśmy Godło Polski, Flagę Polski oraz w podniosłej i pełnej skupienia atmosferze odśpiewaliśmy Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego.

 • JESIENNE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

  Zabawy na świeżym powietrzu to prawdziwa frajda dla przedszkolaków! Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym dostarczają nam wiele radości oraz sprawiają, że wzrasta nasza odporność i jesteśmy zdrowsi. W czasie wesołych harców kształtuje się nasza zręczność, zwinność, wytrzymałość i siła. Dzięki… Czytaj więcej »

 • WYŚCIGI RZĘDÓW

  Wyścigi, gry i zabawy ruchowe – dzieci to kochają! Uczą dzieci współpracy z innymi, współzawodnictwa i rywalizacji, ćwiczą koordynację ruchową, a co najważniejsze – w ich trakcie jest wiele emocji, śmiechu i radości. A oto nasze zabawy…