BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • SKACZĄ ZAJĄCZKI 🐇🐇🐇 KIC, KIC, KIC…

  Kochani jak wiecie zbliżają się Święta Wielkanocne, więc co jest symbolem tych świąt: jajka, baranek, chleb… i ZAJĄCZEK WIELKANOCNY. Do wykonania naszych zajączków potrzebowaliśmy kolorowych kartek, nożyczek, kleju. Wykorzystaliśmy także ruchome oczka, a nosek wykonaliśmy z maleńkich pomponików. Nasze zajączki… Czytaj więcej »

 • KUKURYKU! KOGUCIKU 🐓

  Święta Wielkanocne wiążą się z licznymi przygotowaniami oraz wieloma ludowymi zwyczajami. W okresie przedświątecznym nauczycielki wraz z dziećmi przygotowują liczne dekoracje i ozdoby świąteczne, których motywem przewodnim są pisanki, palemki, zajączki, baranki. Przedszkolaki z zapałem dekorują salę, wykonują wiosenne i… Czytaj więcej »

 • ZAJĄCZEK Z RĄCZEK

  „Wielkanocne zajączki” Pytał raz zająca zając, kręcąc noskiem i wzdychając: „Powiedz drogi przyjacielu, wszak na rzeczach znasz się wielu, Co dać dzieciom na Wielkanoc: Czy marchewkę? Świeże siano, Pęk sałaty lub kapustę? Martwię się już tak od szóstej!” A przyjaciel… Czytaj więcej »

 • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

  22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Na początek dzieci wysłuchały zagadek dźwiękowych i odpowiadały na pytania, gdzie i w jakiej formie spotykamy wodę. Przedszkolaki błyskawicznie rozpoznawały dźwięki wody występujące w naturze oraz w naszych domach. Dzieci odpowiadały na pytania kto… Czytaj więcej »

 • POZNAJEMY WIOSENNE PRACE W OGRODZIE

  Zaczęła się wiosna, a wraz z nią porządki w ogrodzie. Dzieci z grupy „Słoneczka” poznały pracę ogrodnika i dowiedziały się jakie prace w ogrodzie należy wykonywać wiosną. Przedszkolaki oglądały narzędzia ogrodnicze i nazywały do czego służą. W tym dniu „Słoneczka”… Czytaj więcej »

 • „BAZIE KOTKI”

  Wiosna tuż, tuż… marcowe słoneczko nieśmiało wygląda zza chmur i pyta nas, czy może z nami pozostać na dłużej. W ogródkach i na skwerach pojawiły się pierwsze wiosenne kwiatki: przebiśniegi i krokusy. Na wierzbach widać mięciutkie, puszyste i milutkie bazie.… Czytaj więcej »

 • PRACA PLASTYCZNA „MOTYLE”

  Na skrzydełkach barwny pyłek, Jaki piękny jest motylek, Fruwający kwiatuszek, Pląsa po łące jak duszek. Chcesz go złapać, Spróbuj gibko, Nim drgniesz ręką, Zniknie szybko.

 • W POSZUKIWANIU WIOSNY….. ;)

  Pierwsze promienie  słońca zachęciły przedszkolaków do zabaw w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci zadowolone ze słonecznej pogody nie tylko wspaniale bawią się w ogrodzie. Uczestniczą także w bezpośrednich obserwacjach budzącej się przyrody.    

 • ZABAWY Z CHUSTĄ

  Chusta animacyjna KLANZY wzbudza zainteresowanie i ciekawość wśród dzieci. Głównym celem zabawy jest integracja grupy, czerpanie radości z zabawy, a także rozwijanie pomysłowości.

 • DZIEŃ PSA 🐶

  Dzisiejszy dzień – 9 marca spędziliśmy rozmawiając o naszych pupilach psach, ich potrzebach i zwyczajach. Poznaliśmy pracę weterynarza i dowiedzieliśmy się, jak wygląda lecznica dla zwierząt. Uczyliśmy się, jak zachowywać się w obecności zwierząt, których nie znamy. Były również zabawy… Czytaj więcej »