Dodano: 7 kwietnia 2021 r.

Witamy wszystkie „Słoneczka” i Rodziców!

W dalszym ciągu pozostajemy przy temacie wsi dlatego dzisiaj zajmiemy się zwierzętami
w gospodarstwie.

1. Zabawy z powitanką

2. „Kotki na spacerze” – zabawa ruchowa

W dowolnym rytmie wystukiwanym przez rodzica dzieci czworakują po dywanie .Gdy sygnał milknie dzieci – kotki przeciągają się, robią koci grzbiet i miauczą . Zabawę powtarzamy kilkukrotnie.

3. „Domy zwierząt”

Porozmawiajcie z rodzicami na temat wiejskiego podwórka. Spróbujcie podać nazwy domów zwierząt i dopasować do nich zwierzęta, np. kury, kogut – kurnik, koń – stajnia itd.

4. „Kotki” – zabawa ruchowo – naśladowcza

Rodzic czyta historyjkę, dziecko naśladuje kota, ilustrując ruchem treść opowiadania:

Po podwórku chodzą koty, dumnie i spokojnie. Nagle na podwórko wbiegł pies, kot zrobił koci grzbiet, przeciągnął się
i wskoczył na płotek. Bardzo ostrożnie maszerował po szczebelkach, podnosząc wysoko łapki. Nagle zobaczył harcujące myszy. Po cichutku zeskoczył z płotka i, skradając się, podszedł do mysiej norki. Tam przyczaił się i zapolował na mysz.
Ta jednak mu uciekła. Kot zniechęcony poszedł do swojego legowiska w starym koszu, zwinął się w kłębuszek i zasnął.

5. Zwierzęta na wsi i ich dzieci

Posłuchaj filmiku o zwierzętach żyjących na wsi oraz rozwiąż quiz

6. „Zwierzęta dookoła” – zabawa dydaktyczna

Rodzic przygotowuje sylwety zwierząt (za zwierzątka mogą posłużyć te gumowe lub nakrętki, klocki – co mamy, to wykorzystujemy 🙂

• W zagrodzie są 2 świnki, 2 krowy i 3 kozy. Ile zwierząt jest w zagrodzie?
  • W chlewiku są 4 świnki i 4 prosiaki. Ile zwierząt mieszka w chlewiku?
  • Po podwórku chodzi 7 kaczek i 1 kura. Ile ptaków jest na podwórku?

7. „Stary Donald farmę miał” – wysłuchanie i nauka piosenki

8. „Wiejskie podwórko” – praca plastyczna

Dzisiaj proponujemy Wam, abyście wykonali makietę wiejskiego podwórka. Możecie wykorzystać do pracy np. pudełko po butach. Jeżeli ktoś chce może wydrukować zwierzęta, wyciąć je i przykleić do makiety.  Liczymy na Waszą pomysłowość

Udanej zabawy, trzymajcie się cieplutko 🙂