BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Zima w wierszu i piosence – cz. I

  Dnia 22 lutego  dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w zimowym spotkaniu pt. Zima w wierszu i piosence.  Spotkanie zostało zorganizowane przez grupę V czyli Gwiazdki. Ponieważ ze względów bezpieczeństwa dzieci tym razem  nie mogły spotkać się na wspólnej imprezie… Czytaj więcej »

 • Wspólne Kolędowanie

  Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach. Zwyczaj kolędowania związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia, a te z kolei są obchodami wydarzeń dotyczących przyjścia Syna Bożego – Jezusa Chrystusa. Śpiewanie kolęd, pastorałek w rodzinnej atmosferze było wynikiem… Czytaj więcej »

 • BALIK KARNAWAŁOWY

  Dnia 27 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Balik Karnawałowy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Również wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał… Czytaj więcej »

 • ANDRZEJKI

  Andrzejkowe wróżby – wosk przez klucz lejemy. O tym co nas czeka zaraz się dowiemy. Co to wszystko znaczy może ktoś odpowie, to czary prawdziwe, wróżby andrzejkowe.   Pod koniec listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Andrzejki to czas wróżb… Czytaj więcej »

 • 11 Listopada- Narodowe Święto Niepodległości

  Dzień 11 Listopada to jedno z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.  W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Z uwagi na panującą pandemię… Czytaj więcej »

 • ŚWIĘTO DYNI

  Dynia to bardzo smaczne warzywo. Wyrasta w wielu odmianach – jej owoce są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów – od o drobnych, kilkusetgramowych dyniek do kilkusetkilogramowych gigantów.  Występuje w ciekawej kolorystyce, od soczystej pomarańczy poprzez brązy, zielenie, szarości, aż do… Czytaj więcej »

 • Święto Drzewa

  Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je. My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!!! Nasze przedszkole od wielu już lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa. W tym roku… Czytaj więcej »

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września, jest… Czytaj więcej »

 • Dzień Przedszkolaka

  Przedszkolaki mają swoje Święto. Dziś był wspaniały dzień dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci w swoich grupach miały wiele atrakcji i wspaniałej zabawy . Można było potańczyć wspólnie z koleżankami i kolegami z grupy, wziąć udział w… Czytaj więcej »

 • Dzień Kropki

  W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzisiaj zorganizowane zostały ciekawe zabawy i zadania, które miały pomóc  dzieciom odkrywać talenty, poznawać ich mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Było radośnie i… Czytaj więcej »