Dodano: 15 października 2020 r.

Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je.
My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!!!

Nasze przedszkole od wielu już lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa. W tym roku jest to 18.edycja tego Święta . W październiku dzieci w poszczególnych grupach miały specjalne zajęcia o drzewach. Zapoznały się z budową drzewa, poznały różne gatunki drzew, rozpoznawały i  nazywały drzewa i zastanawiały się  np. ,,dlaczego  jesienią opadają liście  i od czego zależy to, że są tak kolorowe ?”. Dzieci wiedzą również to, że drzewa , to dom zwierząt .  Ptaki, owady, wiewiórki czy inne zwierzęta znajdują na nich pokarm, wiją swoje gniazda, wychowują młode, tworzą spiżarnie i szukają kryjówek.

Podczas zajęć przyrodniczych dzieci poznały różne ciekawostki dotyczące drzew i lasu, a podczas zajęć plastycznych  wykonały  wiele ciekawych prac plastycznych związanych z drzewami . Dzieci pamiętają także, aby otaczać  opieką te drzewa , które już rosną w naszym ogrodzie .

Z okazji Święta Drzewa nasze przedszkole zostało obdarowane przez firmę ROBYG  z Bydgoszczy sadzonką  jabłoni. W ciepły poranek dzieci zasadziły jabłonkę w naszym ogrodzie. Na zakończenie Święta Drzewa dzieci obiecały, że będą podlewały nowe drzewko i oczywiście obserwowały jak będzie się rozwijało.