Dodano: 16 listopada 2021 r.

Witam Rodziców i Dzieci– 16. 11.2021

1. ” Puszyste Chmurki”–  rozwijanie zainteresowania zjawiskami przyrody. Budowanie poprawnych wypowiedzi na podstawie ilustracji.
  2.    Film edukacyjny

3.  Oglądanie zdjęć chmur o różnych kształtach. Pokazujemy dziecku zdjęcia nieba, na którym widać różne rodzaje chmur. Prowadzimy z dzieckiem swobodną rozmowę na temat wielkości, kształtu i koloru chmur. Pytamy również, co te chmury mogą przypominać, do czego są podobne. Dziecko opisuje kształt chmur i porównuje je do rzeczy, z którymi im się kojarzą.

4. Puszyste chmurki- praca plastyczna. Rozdajemy dziecku kawałki waty. Dziecko formuje kształty chmur według własnego pomysłu.

5. „Podróż wśród chmurek” – zabawa ruchowa. Rozkładamy na dywanie wycięte z brystolu różne kształty dużych chmur. W rytm dowolnej muzyki dziecko porusza się między chmurami. Gdy muzyka przestaje grać, dziecko siada na wybranej chmurce. Zachęcamy dziecko do wypowiedzi, gdzie wybrałoby się w podróż razem ze swoimi chmurkami.

6. ” Deszczowa zagadka”– zagadka muzyczna. Włączamy dziecku nagranie z odgłosami deszczu. Dziecko odgaduje, jaki to deszcz i podaje odpowiednie nazwy- mały deszczyk, duży deszcz, ulewa. Dziecko naśladuje odgłosy, uderzając dłońmi o kolana.

Wesołej zabawy

pani Jola

Zapraszamy Rodziców i dzieci do dzielenia się swoimi działaniami z domu
(przypominamy, że działa  nasz grupowy e- mail: i  tam możecie napisać co u Was słychać i przysyłać np. zdjęcia prac dzieci