Dodano: 3 czerwca 2022 r.

My jesteśmy Przedszkolaki

Gwiazdeczki Kochane.

Zapraszamy wszystkich gości

Na nasze Pasowanie.

Zaśpiewamy, zatańczymy

I na występ zaprosimy!!!

Pasowanie na Przedszkolaka to ważne wydarzenie zarówno dla Dzieci jak i Rodziców.

Dzień 30 maja był wyjątkowy dniem, a mianowicie finał przygotowań do Pasowania na Przedszkolaka. Wszystko zostało dopięte  na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka  uroczystość.
Tego dnia dzieci  wraz ze swoimi Paniami oraz zaproszeni goście zebrali się w sali Gwiazdeczek. Uroczystość rozpoczął występ dzieci, które poprzez wykonywanie kolejnych zadań próbowały udowodnić, że: „… nie chcą leniuchować, lecz chcą się bawić  i pracować…”. Gwiazdki zaśpiewały, zatańczyły i  recytowały wierszyki .
Po udowodnieniu wszystkim zebranym, że w przedszkolu można się świetnie bawić i dużo nauczyć, przyszła pora na ślubowanie. „Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty…” tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi, którą składały dzieci. Również Rodzice składali swoje ślubowanie.
Po części artystycznej nastąpił  Akt Pasowania na Przedszkolaka.  Symbolem przyjęcia w poczet Przedszkolaków  Przedszkola nr 28 im. Małych Astronomów w Poznaniu było dotknięcie gwiazdką ramienia dziecka przez Panią Dyrektor  oraz pokonanie ,,gwiazdkowej” przeszkody.  Na pamiątkę Pasowania  każde dziecko otrzymało dyplom, medal i mały upominek. Z  okazji Dnia Mamy i Taty dzieci zaśpiewały również piosenkę dla Kochanych Rodziców i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.
Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie  w pamięci  Dzieci, Rodziców i Nauczycieli.

Dziękujemy Wszystkim Rodzicom, którzy pomogli Nam przygotować

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka  🙂