ÔÇťC├│┼╝ pi─Ökniejszego nad niebo, kt├│re przecie┼╝ ogarnia wszystko co pi─ÖkneÔÇŁ

← powr├│t
Dodano: 14 czerwca 2022 r.

6 czerwca, odby┼éy si─Ö w naszej grupie zaj─Öcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadzi┼éa je Pani – wykwalifikowany ratownik medyczny. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mog┼éy poczu─ç si─Ö jak mali ratownicy. Pozna┼éy procedury zachowania si─Ö w sytuacjach zagro┼╝enia ┼╝ycia oraz obserwowa┼éy czynno┼Ťci ratownicze w czasie zas┼éabni─Ö─ç, zranie┼ä, zwichni─Ö─ç i z┼éama┼ä. Wiele emocji wzbudzi┼é pokaz czynno┼Ťci z zakresu resuscytacji wykonany na misiu- maskotce. Dzieci pod czujnym okiem pani ratownik mog┼éy samodzielnie wykaza─ç si─Ö praktyczn─ů znajomo┼Ťci─ů udzielania pierwszej pomocy. Zosta┼éy zapoznane ze sprz─Ötem ratuj─ůcym ┼╝ycie i utrwali┼éy znajomo┼Ť─ç numer├│w alarmowych. Spotkanie mia┼éo na celu kszta┼étowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynno┼Ťciami ratowniczymi w przypadku nieobecno┼Ťci os├│b doros┼éych. By┼éa to doskona┼éa lekcja ÔÇô po┼é─ůczenie zabawy z przekazywaniem jak┼╝e istotnej wiedzy, kt├│ra mo┼╝e przynie┼Ť─ç nieoceniony efekt ÔÇô ratowanie ┼╝ycia. Po tej lekcji dzieci ju┼╝ wiedz─ů, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komu┼Ť pom├│c. Wystarczy poszkodowanego po┼éo┼╝y─ç w bezpiecznej pozycji, przykry─ç czym┼Ť ciep┼éym i zadba─ç, by by┼é spokojny. Potem wezwa─ç karetk─Ö lub kogo┼Ť doros┼éego i powiadomi─ç o zdarzeniu.