BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Andrzejki 🗝✨🎈

  Andrzejki to jedna z najbardziej tajemniczych nocy w roku, kiedy to staramy się uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości. Obecnie nie przykładamy już tak dużej wagi do andrzejkowych wróżb, traktując wypadające pod koniec listopada Andrzejki jako okazję do zabawy.

 • Jak wyglądał świat przed milionami lat?

  Dinozaury Dinozaury to takie stworzenia, których już od dawna na świecie nie ma. Niektóre były duże, wielkości wieżowca, a inne małe, na przykład jak owca. Drapieżny tyranozaur był groźny szalenie, jego się bało każde stworzenie. Jak szedł to wokół ziemia… Czytaj więcej »

 • Dzień Pluszowego Misia 🐻

  Dziś Dzień Pluszowego Misia, Podziękować zatem czas Podobnemu do pączusia, Co pocieszy zawsze nas. Puchatkowi za optymizm, Żądzę przygód oraz trud Poszukiwań nowej drogi, Tam gdzie się znajduje miód. Misia Jogi zna niewielu, Ale dziarski z niego chwat. Za nic… Czytaj więcej »

 • Zdrowo jemy – zdrowo rośniemy 🥰

  Żywienie dzieci to podstawa, która zaprocentuje dobrym zdrowiem i kondycja malucha nie tylko w dzieciństwie, ale także w dorosłym życiu! Żeby zdrowym być jak ryba, trzeba jeść kasze, owoce, warzywa, Nie czekoladki i landrynki, ale owocowe i warzywne witaminki. Żeby… Czytaj więcej »

 • Nasze Kociaki :)

  Koty są najbardziej popularnym zwierzęciem domowych na świecie. Jest ponad 500 milionów kotów domowych. Koty przywiązują się do ludzi, są towarzyskie i w mgnieniu oka stają się najlepszymi przyjaciółmi rodziny. Kociak uczy m.in. odpowiedzialności, empatii, a nawet odpowiednich umiejętności społecznych:… Czytaj więcej »

 • W krainie figur geometrycznych

  Celem dzisiejszych zajęć było utrwalanie znajomości figur geometrycznych, aktywizowanie myślenia, rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz ćwiczenie małej motoryki. „Wyścig figur” Olga Adamowicz Pewnego razu, mimo zakazu… Na ważne spotkanie figury się spóźniły, bo sobie wyścig z góry wszystkie urządziły. Koła, kwadraty… Czytaj więcej »

 • W Krainie Życzliwości – Dzień Uśmiechu, Życzliwych Życzeń, Dobrych Manier i Serdeczności 🥰🎈♥♥

  Dzisiaj przenieśliśmy się do Krainy Życzliwości. Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych  słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie, życzliwie i słodko.  Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w… Czytaj więcej »

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel – serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste  Co to jest Polska? – Spytał Jaś w przedszkolu. Polska – to wieś i… Czytaj więcej »

 • Dzień Postaci z Bajek 👸🧚‍♀️🦸‍♂️🤴

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie  i to właśnie tego dnia nasza sala zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

 • Gimnastyka – zabawy ruchowe

  Gimnastyka to podstawa i dla zdrowia, ważna sprawa. Ręce w górę, potem w bok i do przodu wielki skok. A gdy zrobisz ukłon nisko, wiedz, że sukces jest już blisko.