BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • „ZAUROLANDIA RODZINNY PARK ROZRYWKI” – wycieczka

  Dnia 23 maja 2022 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Zaurolandii Rodzinnego Parku Rozrywki w Rogowie. Podczas wycieczki spacerowaliśmy dwukilometrową ścieżką edukacyjną , oglądając modele prehistorycznych gadów. Zwiedziliśmy też muzeum. Następnie pokonaliśmy labirynt i linowy tor przeszkód. Podczas naszej wyprawy nie… Czytaj więcej »

 • Sadzimy Niezapominajki

  Niezapominajki to są kwiatki z bajki! Rosną nad potoczkiem, patrzą żółtym oczkiem. Gdy się płynie łódką, Śmieją się cichutko I szepcą mi skromnie: „Nie zapomnij o mnie” Nasze niezapominajki zasadziliśmy w specjalnych skrzyneczkach, które znajdują się w ogródku przedszkolnym. Będziemy… Czytaj więcej »

 • Święto Polskiej Niezapominajki

  Niezapominajki to są kwiatki z bajki! Rosną nad potoczkiem, patrzą żółtym oczkiem. Gdy się płynie łódką, Śmieją się cichutko I szepcą mi skromnie: „Nie zapomnij o mnie”   Dnia 13 maja dzieci z naszej grupy obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki. Na… Czytaj więcej »

 • „W zaczarowanym świecie muzyki” – spotkanie z ekspertami

  Dnia 11 maja w ramach tematu „W zaczarowanym świecie muzyki”, odbyło się spotkanie z ekspertami- Panią Renatą, która jest Oboistką oraz Panem Marcinem, który jest Dyrygentem i Pianistą. Podczas spotkania dzieci miały okazje poznać instrumenty: obój, flet, gitara, pianino. Obłoczki… Czytaj więcej »

 • Urodziny Kuby

  Kuba dziś są Twoje urodziny, zdrowia, szczęścia Ci życzymy.

 • Światowy Dzień Kosmosu

  Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy „Światowy Dzień Kosmosu”, który miał na celu zachęcać do poznawania i odkrywania tajemnic Wszechświata. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się czym jest kosmos, jak wygląda i gdzie on tak właściwie jest. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę… Czytaj więcej »

 • Dzień Flagi

  „Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”.  Obłoczki słyszały już nie jeden raz wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego , podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i… Czytaj więcej »

 • Moduł V – „Bajarz Misiowy”

  W ramach projektu czytelniczego ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” został zrealizowany kolejny moduł V-  pt.  ,,Misiowy Bajarz”. Podczas zajęć została wykorzystana metoda storyline, która w dużym stopniu angażuje dzieci – to one są głównymi twórcami i uczestnikami historii, która… Czytaj więcej »

 • Dzień Książki

  Dzień Książki to wielkie święto wszystkich książek na całym świecie. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy, zwiększą empatię i zrozumienie otaczającego nas świata, poprawiają koncentrację, wyciszają i uspakajają, poszerzają wiedzę oraz zasób słownictwa. Jednym słowem… Czytaj więcej »

 • Laureaci konkursu plastycznego „Ekologia”

  W kwietniu ogłosiłyśmy konkurs plastyczny „EKOLOGIA”. Celem konkursu było podnoszenie  świadomości ekologicznej wśród dzieci, kształtowanie trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego, zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska oraz kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska.… Czytaj więcej »