Dodano: 5 maja 2022 r.

Co  nas  czeka  w  miesiącu  maju :

Grupa I – Gwiazdki

• 4.05 ( środa) – Dzień Flagi
  • 18.05 (środa) – Dzień Kosmosu – prosimy , aby dzieci w tym dniu miały opaskę z wybraną planetą lub kształtem rakiety
  • W związku z obchodami Dnia Kosmosu  zapraszamy   Dzieci i  Rodziców z naszej grupy do wykonania pracy plastycznej  pt.  ,, Rakieta kosmiczna” . Praca może być wykonana  w dowolnym formacie i dowolną techniką   (mogą być również prace przestrzenne ).   Prace należy dostarczyć do dnia 17.05 (prosimy, aby prace były w folii lub zapakowane w reklamówkę)
  • 27.05( piątek) – Wycieczka autokarowa do Klimkowej Osady w Cichej Górze ( szczegóły wycieczki będą podane w osobnym ogłoszeniu)
  • 30.05 (poniedziałek) – Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, godz.14.00 . Prosimy, aby na Pasowanie przybył tylko jeden Rodzic. Szczególnie zapraszamy Wszystkie Mamy , ponieważ nasze Pasowanie będzie połączone z obchodami Dnia Mamy ( szczegóły dotyczące stroju na pasowanie będą podane w osobnym ogłoszeniu)
  • Drzewa wiosną  –  zajęcia obserwacyjno  – badawcze  w ogrodzie przedszkolnym lub w pobliżu przedszkola
  • Obchodzimy Urodziny w grupie
  • Kontynuacja Ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – zajęcia czytelnicze

Grupa II – Marsjanie

• 13.05 (piątek) – Dzień Niezapominajki
  • 25.05 (środa) – Dzień Ślimaka
  • 26.05 (czwartek) – Dzień Mamy i Taty
  • 27.05  (piątek) – Wycieczka autokarowa do Klimkowej Osady w Cichej Górze

Grupa  III – Obłoczki

• 4.05 ( środa) – Dzień Flagi
  • 9.05 ( poniedziałek ) – Dzień Kosmosu
  • 11.05 ( środa) – W zaczarowanym świecie muzyki – spotkanie  z ekspertami
  • 13.05. (piątek) – Dzień Niezapominajki – prosimy, aby dzieci były ubrane na niebiesko
  • 19 .05 ( czwartek) – Dzień Dobrych Uczynków
  • 20.05( piątek) – XI Edycja Olimpiady Sportowej. Prosimy, aby dzieci  w tym dniu były ubrane na sportowo
  • 23.05( poniedziałek) – Wycieczka autokarowa do Parku Dinozaurów w Rogowie
  • 25.05( środa) – Dzień Mamy i Taty . Prosimy, aby dzieci w tym dniu były ubrane odświętnie
  • Zawody naszych Rodziców – spotkanie  z kucharzem
  • Nasze urodzinki – organizacja urodzin w grupie wg kalendarza urodzin
  • Mamo, Tato poczytaj mi bajeczkę – czynny udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Mały Miś w  Świecie Wielkiej  Literatury

Grupa IV- Ufoludki

• 10.05 ( wtorek) – Wycieczka autokarowa  do Torunia – na wycieczkę jadą tylko najstarsze dzieci z grupy
  • 20.05 ( piątek) – Światowy Dzień Pszczół
  • Obchodzimy urodziny w grupie
  • Udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym  – Kreatywne Prace Plastyczne

Grupa V – Słoneczka

• 6.05( piątek ) – Światowy Dzień Kosmosu
  • 10.05 (  wtorek) – Wycieczka autokarowa do Torunia ( szczegółowe informacje o wycieczce będą podane w osobnym ogłoszeniu )
  • 26.05 ( czwartek) – Dzień Mamy
  • 31.05 ( wtorek) – Dzień Bociana Białego