BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • ANDRZEJKI

  Dzisiaj są Andrzejki – jest to wieczór wróżb, czarów i wesołej zabawy. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się za super zabawę. Tak właśnie wesoło spędziły czas… Czytaj więcej »

 • STEMPELKOWA POLSKA – PRACA PLASTYCZNA

  11 listopada, obchodzimy bardzo ważne dla nas, Polaków święto – Święto Niepodległości. Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” co roku świętują tę ważną datę. Tak było i teraz. Aby upamiętnić ten dzień  dzieci wykonały pracę plastyczną – stempelkowa Polska.  

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W GRUPIE „SŁONECZKA”

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też… Czytaj więcej »

 • ROGAL – PRACA PLASTYCZNA

  „Co tam, że od rana pada, co tam, że szaro na świecie, jedenasty listopada to dzień wyjątkowy przecież! Tłumy cisną  się w kolejce, każdy na rogala czeka, mówią ludzie: Wielkie serce ma ten uśmiechnięty piekarz! Wtem Walenty klasnął w dłonie,… Czytaj więcej »

 • ŚWIĘTO ROGALA 🥐

  W grupie „Słoneczka” tradycje zajmują znaczące miejsce. To właśnie zabawa jest doskonałą okazją do przekazywania wiedzy na temat rodzimej kultury. Tradycja wypiekania rogali Marcińskich na dzień 11 listopada przetrwała w Wielkopolsce do dziś i dlatego wszyscy zajadają się tymi smakołykami.… Czytaj więcej »

 • ZABAWY Z KODOWANIEM

  Programowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, aby jednak uczniowie z powodzeniem kodowali, pewne umiejętności analizowania, wnioskowania, planowania możemy zaszczepić u dzieci już na etapie przedszkola. Zabawy z kodowania rozwijają kreatywne i logiczne myślenie, doskonalą… Czytaj więcej »

 • POZNAJEMY LITERĘ „D” , „d”

  Tym razem wszystkie zabawy  związane były z literką „D”, „d”. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji nowej litery, następnie dzieci podawały przykłady wyrazów, które rozpoczynają się głoski „d” oraz mają ją w środku. Zaznaczały obrazki, które rozpoczynają się na nowo poznaną… Czytaj więcej »

 • TWORZYMY PLAKATY

  Dzisiaj w małych zespołach dzieci tworzyły „literkowe plakaty”. Każda grupa otrzymała zestaw puzzli przedstawiający poznaną już literę, zadaniem dzieci było ułożenie ich i narysowanie jak największej liczby przedmiotów, które rozpoczynają się na daną głoskę.  W tym zadaniu przedszkolaki wykazały się… Czytaj więcej »

 • DZIEŃ DYNI cz. II

  Duże, małe, okrągłe, podłużne, śmieszne dynie 29 października królowały w naszym przedszkolu. Dynie zainspirowały przedszkolaków do twórczych działań. Dzieci szczególnie przygotowały się do tego święta i przebrały się w dyniowe stroje z pomarańczowym  kolorem w roli głównej. Tego dnia odbyły… Czytaj więcej »

 • DZIEŃ DYNI

  Znacie dynię nasi mili, nikt jej przecież nie pomyli. To warzywo dobrze znane, przez dzieciaki uwielbiane. Dzisiaj – 29 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu dzieci ubrały się na pomarańczowo, a niektóre przyszły do przedszkola w… Czytaj więcej »