Dodano: 11 października 2021 r.

Dnia 11 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto Drzewa” (Arbor Day), które wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Kierował się on powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Obłoczki wykazały się wiedzą na temat różnych rodzajów drzew, rozpoznawały je po liściach i owocach. Dzieci wypowiadały się na temat, dlaczego obchodzimy ten dzień oraz co nam dają drzewa. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie „Narodziny drzewa”, gdzie naśladowały w jaki sposób rośnie drzewo. Wszyscy złożyli też przyrzeczenie „młodego ekologa”, że nie będą niszczyć nigdy drzew, łamać ich, oszpecać i zawsze dbać o przyrodę. Obchody „Dnia Drzewa” przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.