Dodano: 21 czerwca 2022 r.

We wtorek 22 czerwca w naszej grupie odbyły się warsztaty leśne pt.: ” Dzikie Dzieci”. Warsztaty te miały na celu zainspirowanie dzieci do codziennego poznawania świata przyrody. Poprzez zabawę dowiedzieliśmy się, jak w ciekawy sposób można postrzegać otaczający nas świat przyrody.😀

Na początek każde z dzieci  przedstawiło się jednocześnie wygrywając swoje imię na instrumencie. Następnie dzieci zapoznały się z darami natury i wspólnie z Panią wykonały lornetki służące im do obserwowania przyrody. Było bardzo ciekawie  między innymi zapoznaliśmy się z budową liścia i poznaliśmy wygląd wybranych gatunków drzew. Oglądaliśmy liście  pod lupą i owady które na nich znaleźliśmy. Malowaliśmy liście farbami i odciskaliśmy je na speckalnie wykonanym domku edukacyjnym. Na koiniec byly zabawy zchustą animacyjną i każdy otrzymał   DYPLOM MAŁEGO ODKRYWCY PRZYRODY.