Dodano: 21 stycznia 2022 r.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach. Zwyczaj kolędowania związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia, a te z kolei są obchodami wydarzeń dotyczących przyjścia Syna Bożego – Jezusa Chrystusa. Śpiewanie kolęd, pastorałek w rodzinnej atmosferze było wynikiem potrzeby bycia razem. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje, zwłaszcza teraz w tych trudnych czasach. Dzisiaj śpiew połączył wszystkie przedszkolaki, które zostały zaproszone przez grupę Obłoczki, aby przeżyć czas na wspólnym kolędowaniu. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i obostrzeniami GIS w tym roku przedszkolaki z każdej z grup zaśpiewały kolędy w swoich salach. Dzieci miały okazje uczyć się pielęgnowania pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd. W radosnej atmosferze czas szybko minął i pozostawił pragnienie u wszystkich wspólnego spotykania się podczas śpiewu kolęd i innych uroczystości.