BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Dzień Kobiet

  Marzec wyjął grosik srebrny, Teraz będzie mu potrzebny. Do kwiaciarni marzec pobiegł, Kupić bukiet na Dzień Kobiet.   Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich Kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.  8 marca świętowaliśmy we wszystkich grupach Dzień… Czytaj więcej »

 • Zima w wierszu i piosence

  Pod koniec lutego dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w zimowym spotkaniu pt. ,,Zima w wierszu i piosence”. Spotkanie zostało zorganizowane przez grupę I czyli Gwiazdki. Ponieważ ze względów bezpieczeństwa dzieci tym razem  nie mogły spotkać się na wspólnej imprezie… Czytaj więcej »

 • Dzień Kota

  Dnia 17 lutego  obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.  Tego dnia dzieci podczas zajęć w swoich grupach oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Przedszkolaki oglądały również książki o tych tajemniczych zwierzętach. Były też wesołe… Czytaj więcej »

 • Walentynki

  „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”   14 lutego 2022 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości… Czytaj więcej »

 • Bal Karnawałowy

  Dnia 10 lutego w naszym przedszkolu odbył się Balik Karnawałowy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Wystrój sal balowych wprowadzał dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do… Czytaj więcej »

 • Wspólne Kolędowanie wokół choinki…

  Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach. Zwyczaj kolędowania związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia, a te z kolei są obchodami wydarzeń dotyczących przyjścia Syna Bożego – Jezusa Chrystusa. Śpiewanie kolęd, pastorałek w rodzinnej atmosferze było wynikiem… Czytaj więcej »

 • Podsumowanie konkursu pt.:”Książeczka Sensoryczna”

  Dnia 14 stycznia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt.:„Książeczka Sensoryczna” zorganizowanego przez p. Magdę i p. Anetę z grupy Obłoczki. Pomysł na konkurs zrodził się z potrzeby wspomagania rozwoju dzieci, ponieważ najmłodsi potrzebują stymulacji bodźcami dotyku. Książeczka sensoryczna to książeczka dotykowa.… Czytaj więcej »

 • Spotkanie z Gwiazdorem 🎅

  Siwa broda i spodnie na szelkach, ciepłe buty i czapka czerwona. Już zaczyna pakować prezenty i za chwilę przyjedzie tu do nas. Czy Wy wiecie, czy wiecie, jest jedyny na świecie. To nasz stary znajomy Mikołaj. Nie zapomni o mamie… Czytaj więcej »

 • Andrzejkowe wróżby i zabawy

  Andrzejkowe wróżby – wosk przez klucz lejemy. O tym co nas czeka zaraz się dowiemy. Co to wszystko znaczy może ktoś odpowie, to czary prawdziwe, wróżby andrzejkowe.   30 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Andrzejki to czas wróżb i… Czytaj więcej »

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dziś Dzień Pluszowego Misia, Podziękować zatem czas Podobnemu do pączusia, Co pocieszy zawsze nas. Puchatkowi za optymizm, Żądzę przygód oraz trud Poszukiwań nowej drogi, Tam gdzie się znajduje miód. Misia Jogi zna niewielu, Ale dziarski z niego chwat. Za nic… Czytaj więcej »