Dodano: 1 grudnia 2022 r.

Co nas czeka w miesiącu grudniu:

Grupa I – Słoneczka

• 1.12( czwartek)  – Kiermasz Świąteczny , godz. 14 – 17
  • 5 – 9.12(poniedziałek-piątek) –Tydzień Wielokulturowy

Planowane działania :

PONIEDZIAŁEK (05.12) – „Poznawanie tradycji Świątecznych w Polsce i w innych kulturach”

PIĄTEK (9.12) – „Warsztaty świąteczne” – warsztaty plastyczne

• 5- 16.12 ( poniedziałek- piątek) – Ogólnoprzedszkolna zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt w Gaju (Mały Wolontariat)
  • 6.12  (wtorek) –  Mikołajki. W  tym dniu dzieci mogą ubrać się na czerwono oraz założyć „świąteczne skarpety i czapki”
  • 6.12 ( wtorek) –Koncert Filharmonii Pomysłów „ DZIWNODŹWIĘKOWARIUM”
  • 20.12  (wtorek) – Spotkanie z Gwiazdorem oraz Uroczysty Obiad Wigilijny. Prosimy, aby dzieci w tym dniu były ubrane elegancko i świątecznie
  • 21.12  (środa ) – Świąteczny występ dla Rodziców, godz.15.00. Prosimy aby dzieci w tym dniu były ubrane elegancko i galowo (preferowany strój to biała koszula i ciemna spódniczka/ ciemne spodnie)
  • Nasze urodzinki – organizacja urodzin w grupie wg kalendarza urodzin dzieci
  • Zbieramy plastikowe nakrętki dla potrzebujących dzieci

Grupa II – Gwiazdki

• 1.12 ( czwartek) – Kiermasz Świąteczny
  • 5 – 9.12 (poniedziałek-piątek)  –Tydzień Wielokulturowy

PIĄTEK (9.12) – „Warsztaty świąteczne” – warsztaty plastyczne

• 6.12. (wtorek) – Mikołajki w grupie. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyniosły mikołajkową czapeczkę (najlepiej podpisaną ) oraz  aby  ubrały się  na  czerwono np. może być bluzeczka   z motywem świątecznym  i koniecznie świąteczne skarpetki (to BARDZO WAŻNY ELEMENT tego  dnia)
  • 6.12. (wtorek) – Koncert Filharmonii Pomysłów
  • 12.12 ( poniedziałek) – Zapraszamy Rodziców o godz.11.00 na wspólne ozdabianie pierniczków
  • 16.12 ( piątek) – Zapraszamy na Świąteczne Spotkanie z Rodzicami , godz.14.30. Prosimy, aby dzieci w tym dniu były ubrane na galowo ( dziewczynki – biała bluzeczka, czarna albo granatowa spódniczka, białe rajstopki , chłopcy – biała koszula, czarne lub granatowe spodnie, czarna muszka).Wszystkie rzeczy prosimy włożyć do siateczki i podpisać
  • 20.12 ( wtorek)  – Spotkanie z Gwiazdorem oraz Uroczysty Obiad Wigilijny. Prosimy, aby dzieci w tym dniu były ubrane odświętnie
  • Wykonanie lampionów – podczas zajęć będziemy wykonywać lampiony. Dlatego prosimy, aby dzieci   do dnia 8.12 ( czwartek) przyniosły  słoik (0,75l np. po majonezie Winiary) pomalowany na biało oraz druciane lampki ( 20 LED).
  • Obchodzimy Urodziny w grupie
  • Kontynuacja Ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom . Zapraszamy Rodziców, rodzeństwo oraz Dziadków do czytania dzieciom w naszej grupie.    Na wspólne czytanie można umówić się u Pań nauczycielek w grupie
  • Zbieramy plastikowe nakrętki dla chorej Stefci – pojemnik na nakrętki znajduje się w holu przedszkola

Grupa III – Marsjanie