Dodano: 9 kwietnia 2015 r.

Marzanna, Marzanna – to zimowa panna – Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny

Dnia 9.04.2015 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,, Marzanna, Marzanna – to zimowa panna”. Organizatorem konkursu była p. Katarzyna Kmiecik – nauczycielka grupy II – Gwiazdki, a nagrody zostały ufundowane przez p. Dyrektor Alinę Witkowską.
W konkursie wzięły udział dzieci 5- 6 letnie wraz Paniami Nauczycielkami z :

– PRZEDSZKOLA NR 1,, BAJKOWY ZAMEK
– PRZEDSZKOLA NR 13
– PRZEDSZKOLA NR 28 IM. MAŁYCH ASTRONOMÓW –
– NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA IM. L. KRZEMIENIECKIEJ

Zadaniem dzieci było wykonanie pracy zbiorowej przedstawiającej kukłę Marzanny. Na konkurs wpłynęło 6 Marzann. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, prace były bardzo estetycznie wykonane, wykorzystano również różnorodne surowce wtórne .
Celem konkursu było:
– aktywne włączenie się w kultywowanie tradycji ludowych,
– wykorzystanie różnorodnych surowców wtórnych do wykonania Marzanny
– wdrażanie do zachowań proekologicznych
– stwarzanie okazji do promowania umiejętności dzieci i zacieśnienie współpracy przedszkoli w środowisku lokalnym
Jury konkursu przyznało następujące miejsca:
I miejsce zajęły – dzieci z grupy V z Przedszkola nr 13, Nauczycielki – p. Magdalena Zielonka, p. Joanna Gruszczyńska
I miejsce zajęły – dzieci z grupy V- Obłoczki z Przedszkola nr 28 im. Małych Astronomów, Nauczycielki – p. Aneta Snowacka – Bartkowiak , p. Anna Olszak
II miejsce – dzieci z grupy Sowy z Niepublicznego Przedszkola im. L. Krzemienieckiej , Nauczyciel: p. Sławomira Warda
II miejsce – dzieci z grupy Wróbelki – Elemelki z Przedszkola nr 1, Nauczyciel: p. Joanna Jastrząb
III miejsce – dzieci z grupy Zajączki z Niepublicznego Przedszkola im. L. Krzemienieckiej, Nauczyciel: p. Aleksandra Kaczmarek
III miejsce – dzieci z grupy Krasnoludki z Przedszkola nr 1, Nauczyciel: p. Beata Marczak – Grabianowska

Nagrodzone dzieci otrzymały nagrody- megakolorowankę, dyplomy dla swoich przedszkoli, a panie nauczycielki, które przygotowywały dzieci do konkursu otrzymały imienne podziękowania. Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu naszego przedszkola. Na zakończenie naszego spotkania wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym !!!