Dodano: 30 października 2014 r.

Nasze przedszkole-Przedszkole nr 28 im. Małych Astronomów w Poznaniu od wielu lat uczestniczy w różnych akcjach Klubu Gaja. Klub Gaja jest Stowarzyszeniem Ekologiczno – Kulturalnym, które zajmuje się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt. Jedną z akcji zaproponowanych przez Klub Gaja jest Święto Drzewa. Dzieci podczas specjalnych zajęć edukacyjnych :
–  poznają drzewa
– dowiadują się o znaczeniu drzew dla człowieka i zwierząt
– przygotowują przedstawienia dotyczące Święta Drzewa
– biorą udział w wycieczkach i spacerach gdzie dokonują obserwacji drzew
– sadzą drzewa w ogrodzie przedszkolnym
– wykonują prace plastyczne o tematyce związanej z drzewami
W ramach obchodów Święta Drzewa zaproponowaliśmy dzieciom z pobliskich przedszkoli udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt. ,, JESIENNE DRZEWA”. Organizatorem konkursu była p. Katarzyna Kmiecik – nauczycielka grupy II – Gwiazdki, a nagrody zostały ufundowane przez p. Dyrektor Alinę Witkowską. W konkursie wzięły udział dzieci wraz Paniami Nauczycielkami z :
– PRZEDSZKOLA NR 1,, BAJKOWY ZAMEK”, ul. Jawornicka
– PRZEDSZKOLA NR 13, ul. Keplera
– PRZEDSZKOLA NR 28 IM. MAŁYCH ASTRONOMÓW, ul. Galileusza
Zadaniem dzieci było wykonanie pracy zbiorowej przedstawiającej jesienne drzewa. Na konkurs wpłynęło 6 prac plastycznych. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, prace były bardzo estetyczne, zastosowano również materiały przyrodnicze. Jury konkursu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.
I miejsce zajęły – dzieci z Przedszkola nr 13,grupaV, Nauczyciel – Pani Magdalena Zielonka II miejsce – dzieci z Przedszkola nr 1, grupa V, Nauczyciel – Pani Wioletta Przybylska – Kaczmarek II miejsce – dzieci z Przedszkola nr 28, grupa V, Nauczyciel – Pani Anna Olszak III miejsce – dzieci z Przedszkola nr 13, grupa VI, Nauczyciel – Pani Agnieszka Łupaczyńska
Wyróżnienia:
Dzieci z Przedszkola nr 1,grupa V, Nauczyciel – Pani Wioletta Przybylska –Kaczmarek Dzieci z Przedszkola nr 1, grupa V, Nauczyciel – Pani Kornelia Mucha
Nagrodzone dzieci otrzymały nagrody książkowe, dyplomy dla swoich przedszkoli, a panie nauczycielki, które przygotowywały dzieci do konkursu otrzymały imienne podziękowania. Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu naszego przedszkola.
Po ogłoszeniu wyników konkursu i zrobieniu pamiątkowych zdjęć goście zostali zaproszeni na przedstawienie do grupy II – Gwiazdki. Dzieci zaprezentowały przedstawienie z okazji Święta Drzewa pt.,, Chrońmy drzewa”.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym dzieciom !!!