BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 15 kwietnia 2015 r.

Dnia 15.04.2015 dzieci z grupy : Gwiazdki i Marsjanie wzięły udział w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Wody. Wszystkie dzieci w tym dniu były ubrane na niebiesko. Nasze główne hasło brzmiało:

Woda to skarb, Woda to życie – Szanujmy ją należycie!

Podczas spotkania dzieci badały właściwości wody – określały jej kolor i zapach. Następnie starały się podać szklankę wody tak, aby nie rozlać ani jednej kropelki, rozwiązywały zagadki słowne i dźwiękowe – wsłuchiwały się np. w odgłosy padającego deszczu czy kapiącej wody z kranu. Dzieci poznały również Panią Kropelkę, która namawiała dzieci do oszczędzania wody i nauczyła je specjalnego wierszyka :

Dziś w przedszkolu mamy modę
Dzieci oszczędzają wodę
Wszyscy zawsze pamiętają :
Krany mocno zakręcają , aby woda nie kapała
I do zlewu uciekała

Zastanawialiśmy się również ,, do czego potrzebna jest woda, kto potrzebuje wody i w jaki sposób możemy ją oszczędzać?” Nie mogło zabraknąć również zabaw ruchowo – naśladowczych, a w tym celu wykorzystaliśmy chustę animacyjną. Zamienialiśmy się w małe i duże rybki, falowaliśmy chustą tworząc prawdziwe, morski fale.
To była naprawdę świetna zabawa!!!
Na zakończenie naszego spotkania wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i każda grupa została obdarowana Panią Kropelką, która została umieszczona w łazience, aby przypominać nam o oszczędzaniu wody.
Następnie udaliśmy się na hol naszego przedszkola gdzie ustawiliśmy się w długą ,,Kolejkę po wodę” i każdy z nas mógł napić się wody. W holu naszego przedszkola została zorganizowana wystawa tematyczna ,, Dzień Wody”, którą mogli obejrzeć dzieci i rodzice z całego przedszkola.
Dzięki takim zajęciom dzieci nie tylko świetnie się bawiły ale również mogły zdobyć nowe wiadomości i doświadczenia na temat wody.