BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 30 listopada 2015 r.

Kłaniamy się pięknie, serdecznie witamy

I na Święto Drzewa wszystkich zapraszamy

Nasze przedszkole od wielu lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej  Klubu  Gaja –                 Święto Drzewa. W tym roku była to 13.edycja tego Święta pod hasłem – Czytamy Drzewom.

Dnia 17.11.2015 w ramach obchodów Święta Drzewa dzieci z grupy V – Gwiazdki zaprosiły koleżanki i kolegów z naszego przedszkola na przedstawienie pt.,, Nasze drzewa”.    W tym dniu dominował wśród nas kolor zielony i brązowy. Na naszej przedszkolnej scenie pojawiły się Leśne Wróżki, Skrzaty, które pilnowały porządku w lesie, ptaki, wiewiórka oraz drzewa – dąb, jarzębina, sosna oraz brzoza.  Dzieci wykonały również taniec z listkami oraz zaśpiewały piosenki związane z lasem i przyrodą.  Rodzice przygotowali wspaniałe stroje, a sala Gwiazdek została zamieniona w prawdziwy las.

To było naprawdę ciekawe przedstawienie!!!

Na zakończenie wspólnego spotkania wszystkie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą Prawdziwymi  Przyjaciółmi Lasu, a potem zawiesiły kolorowe listki, które będą przypominały im o złożonym przyrzeczeniu.
Każda grupa otrzymała również  specjalne podziękowanie za udział w Święcie Drzewa.