BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 13 maja 2020 r.

Witajcie Gwiazdki!

Dzisiaj wybraliście się na zajęciach online do biblioteki. Pewnie zdążyliście już wykonać piękną, jedyną w swoim rodzaju zakładkę do książki (może być ona świetnym pomysłem na prezent:). Niech Wam służy.

Mam dla Was inną propozycję – sami możecie w domu urządzić mini-bibliotekę.

 

 

Biblioteka domowa

Przygotuj:

  • książeczki
  • kartkę lub zeszyt
  • coś do pisania

Wyznacz miejsce, w którym ułożysz książki z Twojej biblioteki i poukładaj je w taki sposób, żeby można było szybko i bez problemów odszukać odpowiednią książkę.

W prawdziwej bibliotece wszystkie pozycje (książki) są poukładane w określony sposób np.: w kolejności alfabetycznej (według autora lub tytułu książki) lub tematycznie (w jednym miejscu wszystko o kosmosie, w innym księgi kucharskie, jeszcze gdzieś indziej – przyrodnicze itd.)

Wy możecie stworzyć kącik z:

  • małymi lub dużymi książeczkami
  • książkami poukładanymi według kolorów okładek
  • książkami w miękkiej lub twardej oprawie, itd.

A teraz wykonajcie tablicę informacyjną : BIBLIOTEKA i można się bawić.

Zaproście do tego całą rodzinę i wypożyczajcie im książki. Za każdym razem zapiszcie/ zaznaczcie kto wypożyczył książkę i powiedzcie mu, w jakim czasie ma ją zwrócić z powrotem (tak, jak to się dzieje w każdej bibliotece). Sami też możecie coś wybrać dla siebie i poczytać;). Miłej zabawy.

 

 

Maraton czytelniczy

Wybierzcie wspólnie z domownikami książki, które lubicie najbardziej, i których słuchacie najchętniej. Każdego dnia o dogodnej dla Was porze usiądźcie wygodnie (np. w Waszej Domowej Bibliotece) i oddajcie się lekturze. Z pewnością te kilka bądź kilkanaście minut wytchnienia przyniesie odpoczynek i pobudzi wyobraźnię. Być może przeniesiecie się w nieznany Wam dotąd świat?! A może okaże się, że szczególnie zainteresuje Was jakiś temat i trzeba będzie (z przyjemnością) uzupełnić domową biblioteczkę:)

Miłego „zatopienia się” w lekturach,

pozdrawiam – p. Kinga