BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Ćwiczenia grafomotoryczne

   Przed przystąpieniem do nauki pisania, konieczne jest usprawnienie motoryczne w zakresie szybkości, precyzji,  koordynacji ruchowej całego ciała i rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dlatego też niezmiernie ważne w procesie kształcenia umiejętności pisania jest podniesienie poziomu czynności rysowania. Można tego dokonać poprzez stosowanie… Czytaj więcej »

 • Nasze zabawy w ogrodzie przedszkolnym

  Tu w przedszkolnym ogrodzie, a bywamy w nim co dzień, oglądamy i krzewy i drzewa. I widzimy u góry niebo, słońce i chmury, I słyszymy, gdy ptaszek nam śpiewa Zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co Gwiazdki lubią najbardziej.… Czytaj więcej »

 • Jemy zdrowo i kolorowo

  Najpierw chlebek masłem posmaruję, Na to ser położę i pomidora też dołożę, Może jeszcze ogóreczek i smaczna rzodkiewka, Już nie powiem ani słowa, Bo kanapka jest gotowa!  W czasie piątkowych śniadań tzw. szwedzki stół dzieci mogą własnoręcznie przygotować sobie pyszne… Czytaj więcej »

 • Kolorowa łąka – zajęcia plastyczne- cz.3

  Majowa łąka w promieniach słońca cała zielona jest i kwitnąca. Pszczoły, motyle nad nią fruwają, a w trawie świerszcze koncerty grają. Podsumowując cykl zajęć na temat ,, Kolorowa łąka”  na dzisiejszych zajęciach plastycznych postanowiliśmy wykonać pracę pt.,,Mój motyl ”. Najpierw… Czytaj więcej »

 • Kolorowa łąka – cz. 2

  Nad tą łąką kolorową Bal wydały dziś motyle, Zapraszają wszystkie dzieci Więc zatańczmy z nimi chwilę. Na dzisiejszych zajęciach kontynuowaliśmy temat – ,,Kolorowa łąka”. Na początku  przywitaliśmy się wiosennym okrzykiem, wysłuchaliśmy opowiadania pt.,, Przygoda na łące”, rozmawialiśmy o mieszkańcach łąki, … Czytaj więcej »

 • Kolorowa łąka – cz.1

  Łąka tylu ma mieszkańców, Zwierząt, roślin kolorowych. Tu motylek, a tam pszczółka, Tutaj kwiatek-O! Różowy! W ramach realizacji tematu ,, Kolorowa łąka” dzieci mogły obserwować owady w przedszkolnym ogródku, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat owadów żyjących na łące, rozwiązywały… Czytaj więcej »

 • Jemy zdrowo i kolorowo

  Najpierw chlebek masłem posmaruję, Na to ser położę i pomidora też dołożę, Może jeszcze ogóreczek i smaczna rzodkiewka, Już nie powiem ani słowa, Bo kanapka jest gotowa!  W czasie piątkowych śniadań tzw. szwedzki stół dzieci mogą własnoręcznie wykonać sobie pyszne… Czytaj więcej »

 • Spotkanie z dietetykiem

  By odżywiać się prawidłowo, Jedz owoce i warzywa – na surowo! Nasze przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat zdrowego odżywiania oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków. W związku z tym 6 maja odwiedziły naszą grupę Panie,… Czytaj więcej »

 • Akademia Reksia -zajęcia z trenerem

  W każdy poniedziałek odwiedza nas pan Michał oraz pan Bartek z Akademii Reksia. Trenerzy organizują dla dzieci ciekawe zajęcia zabawowo-sprawnościowe. W treningach, które odbywają się w ogrodzie przedszkolnym biorą udział zarówno  chłopcy jak  i dziewczynki. Podczas zajęć stosowane są zabawy… Czytaj więcej »

 • Dzień Marchewki -zajęcia plastyczne – cz.2

  Na marchewki urodziny zeszły się wszystkie jarzyny, a marchewka gości wita i o zdrowie wszystkich pyta. Podsumowując cykl zajęć z okazji Dnia Marchewki , na dzisiejszych zajęciach wykonaliśmy pracę plastyczną pt. ,, Nasze marcheweczki”. Nasze zadanie polegało na tym, że… Czytaj więcej »