BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Zawody piłki nożnej

  02.06. 2015 r odbyły się zawody piłki nożnej zorganizowane przez Niepubliczne Przedszkole im. Lucyny Krzemienieckiej- ul. Kłuszyńska. Zawodnicy w składzie 5 chłopców i bramkarz dzielnie reprezentowali nasze przedszkole. Udało im się strzelić dwa gole- Staś i Kajtek. Pozostałe dzieci głośno… Czytaj więcej »

 • Dzień Dziecka – Dzień Radości

   1czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu w godz. 9:00-11:30 przebrani za owady: motylki, biedronki, pszczółki, żuczki, ale także żabki, spotkaliśmy się na łące, którą był nasz przedszkolny ogródek. Do wspólnej zabawy zaprosiła nas pani Biedronka, która zdradziła nam… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów – „Gabinet Luster”

    Po raz kolejny dzieci zostały zaproszone na Muzyczny Dzieciniec w wykonaniu Filharmonii Pomysłów. W czwartek 21.05.2015 odbył się koncert zatytułowany „Gabinet luster”. Tym razem Kruk Rupert znamy już dzieciom, prowadził badania nad przywoływaniem wspomnień w Gabinecie luster. Prowadził je… Czytaj więcej »

 • III Międzyprzedszkolny Przegląd Formacji Tanecznych

    Po raz trzeci, 12 maja 2015 r. Przedszkole nr 28 im. Małych Astronomów przy ul. Galileusza 7 w Poznaniu zorganizowało przegląd formacji tanecznych pod hasłem „PO PROSTU TAŃCZ !”. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem – „Tańce z różnych… Czytaj więcej »

 • X Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

    Już po raz dziewiąty – 7.05.2015r. mali sportowcy spotkali się w Przedszkolu nr 28 im. „Małych Astronomów” w Poznaniu. Tego dnia na terenie ogrodu przedszkolnego, odbyła się : IX Olimpiada Sportowa pod hasłem: „ Sport i zabawa – to… Czytaj więcej »

 • Dzień Marchewki

  …Na marchewki urodziny zeszły się wszystkie jarzyny, a marchewka gości wita i o zdrowie wszystkich pyta… Dzieci z naszego przedszkola spotkały się z okazji Dnia Marchewki w grupie Gwiazdki. Na spotkaniu tym, każda grupa miała za zadanie odgadnąć warzywo z… Czytaj więcej »

 • Międzynarodowy Dzień Ptaka

   Na początku kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków. Dzieci z grupy II – Gwiazdki zaprosiły koleżanki i kolegów z grupy III – Marsjan do wspólnego obchodzenia właśnie tego święta . Nasze spotkanie miało zwrócić uwagę dzieci na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na… Czytaj więcej »

 • Dzień Astronoma

   Kosmitka zaprosiła wszystkie dzieci z naszego przedszkola na ul. Astronomów, gdzie w jednym w bardzo wielu domów mieszkał sobie razem z żoną roztargniony Pan Astronom, który przez olbrzymie teleskopy i lunety badał gwiazdy i planety… Wraz z Kosmitką i Panem… Czytaj więcej »

 • Dzień Ziemi

  Dzieci z naszego przedszkola nie mogły zapomnieć o Światowym Dniu Ziemi, aby naszą planetę Ziemię ratować przed zanieczyszczeniami dbamy o nią w najbliższym otoczeniu i zachęcamy do tego wszystkich mieszkańców naszego osiedla. Nasz dziecięcy pochód po osiedlu z ekologicznymi hasłami… Czytaj więcej »