BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Malowanie twarzy

  Dnia 2 czerwca dzieci zamieniły się w postacie z różnych bajek oraz zwierzątka.

 • Wycieczka do Torunia

  Najstarsze grupy Przedszkolaków brały udział w wycieczce do Torunia. Dzieci zwiedzały Stare Miasto, a jedną z głównych atrakcji wycieczki była wizyta w Planetarium. Marsjanie i Gwiazdki również wybrały się do Muzeum Piernika, w którym każdy zrobił swojego pierniczka. Wycieczka na… Czytaj więcej »

 • Międzyprzedszkolny Konkurs Teatralny

  11 mają 2016r Marsjanie wzięły udział w konkursie teatralnym. Tego dnia dzieci w góralskich i rycerskich strojach przemaszerowali ulicami Poznania do Przedszkola nr 1 gdzie zaprezentowały legendę pt. „ O śpiących rycerzach w Tatrach”. Marsjanie jak zwykle stanęli na wysokości… Czytaj więcej »

 • Obserwacja

  Dnia 9 maja odwiedził nas w godzinach popołudniowych tata Tymona ze swoją magiczną lornetką. Okazało się, że ten tydzień zaczął  się jednym z ciekawszych zjawisk astronomicznych, widocznym  z Polski w tym roku: przejścia planety Merkury na tle Słońca. My mieliśmy… Czytaj więcej »

 • Dzień Astronoma

  29.04.2016r obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ ASTRONOMA. Tego dnia Marsjanie mieli wiele zadań do wykonania m.in rozwiązanie zagadek o tematyce kosmicznej, krzyżówki, a także zrobienie pracy plastycznej. To był kolejny emocjonujący dzień w przedszkolu

 • Zakładamy zielony ogródek w naszej sali.

  Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny Marsjanie postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne przybory ( pojemniczki, doniczki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku… Czytaj więcej »

 • Segregujemy śmieci

  12 kwietnia segregowaliśmy śmieci. Wspólnie ustaliliśmy jaki pojemnik przeznaczymy na plastik, szkło, papier. Następnie przystąpiliśmy do segregacji. Okazało się, że temat ten nie był dla nas obcy.

 • DZIEŃ KOBIET

  „Dzień Kobiet , dzień kobiet Niech każdy się dowie, Że dzisiaj święto dziewczynek.” Dnia 8 marca świętowaliśmy naszej grupie dzień wszystkich dziewczynek i pań. Chłopcy  złożyli serdeczne życzenia swoim koleżankom i wręczyli im drobne upominki. Tego dnia chłopcy byli szczególnie… Czytaj więcej »

 • „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

  Po raz kolejny Naszą grupę odwiedziła mama Jędrka. Tym razem przeczytała nam książkę Doroty Gellner pt. ” Czekoladki dla sąsiadki” oraz ” Przygody Słonia Elmera”. Obie bajki bardzo zaciekawiły dzieci. Dziękujemy mamie Jędrka, za poświęcony nam czas:)

 • Żywioł Woda

  Ostatni tydzień w przedszkolu odbył się w podróży przez żywioły, oraz ich różne oblicza. Poznaliśmy już żywioł ziemi, ognia i powietrza. Ostatnie zajęcia z cyklu „Poznajemy cztery żywioły” dotyczyły wody, która jak wiadomo jest niezbędna do życia. Aby poznać właściwości… Czytaj więcej »