BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
  • Mieszkańcy wiosennej łąki – praca plastyczno-techniczna

    W piątek 15 maja br. podsumowując całotygodniowe działań w ramach tematu ,,Wiosenna łąka” dzieci wykonały pracę plastyczno-techniczną ,,Mieszkańcy wiosennej łąki”. Zadanie polegało na samodzielnym wycięciu  poszczególnych elementów z karty pracy, a następnie sklejeniu ich wg pokazu nauczycielki. Dzieci 5-letnie wykonały… Czytaj więcej »

  • Spotkanie z alpakami

    Dnia 14 maja br. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – przesympatyczne alpaki. Dzieci miały możliwość bliższego poznania alpak oraz spędzenia z nimi wyjątkowego czasu. Podczas spotkania dzieci głaskały i obserwowały z bliska miękkie futerko alpak. Uczyły się delikatności i ostrożności… Czytaj więcej »

  • Święto Polskiej Niezapominajki

    Niezapominajki to są kwiatki z bajki! Rosną nad potoczkiem, patrzą żółtym oczkiem. Gdy się płynie łódką, Śmieją się cichutko I szepcą mi skromnie: „Nie zapomnij o mnie” Dnia 13 maja dzieci z naszej grupy obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki. W tym… Czytaj więcej »

  • Majowa łąka- praca plastyczna

    W maju dzieci poznają piękno wiosennej łąki poprzez różnorodne działania plastyczne i zabawy kreatywne. Podczas dzisiejszych zajęć plastycznych używając techniki stemplowania wykonaliśmy kolorową łąkę pełną kwiatów i wiosennych owadów. Prace rozwijały wyobraźnię, sprawność manualną i poczucie estetyki.

  • Trąbka – praca plastyczna

    „Czarodziejka sztuka do drzwi puka, puk, puk. Chętnych, by ją poznać sobie szuka. Zaprasza do teatru i na koncert. Czy pochmurno jest, czy świeci jasne słońce…” W tym tygodniu w naszej grupie rozmawialiśmy o kulturze i sztuce. Dzieci miały okazję… Czytaj więcej »

  • Akademia Bezpiecznego Puchatka – bezpieczeństwo w domu

    W naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program edukacyjny ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” pomagający najmłodszym poznawać zasady bezpieczeństwa. Dzięki temu przedszkolaki mogą zdobywać cenną wiedzę o tym, jak dbać o bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz w kontaktach z rówieśnikami. Dzisiaj w ramach… Czytaj więcej »

  • Dzień Strażaka

    Dnia 4 maja obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Strażaka. Zajęcia poświęcone były tematyce pracy strażaków oraz ich roli w udzielaniu pomocy dla ludzkiego życia i mienia. Głównym celem tego święta było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, budowanie zaufania do osób… Czytaj więcej »

  • Polska to nasza ojczyzna

    Dnia 30 kwietnia br. odbyły się zajęcia, których celem było kształtowanie wśród dzieci tożsamości narodowej oraz budzenie szacunku i przywiązania do symboli narodowych. Dzieci m.in. wysłuchały piosenki pt. ,,Polska to nasza ojczyzna”, obejrzały film edukacyjny ,,Polskie symbole narodowe”, a następnie… Czytaj więcej »

  • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – Moduł V

    W ramach projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” grupa Obłoczki realizowała V moduł- „Happening czytelniczy – Czyta Mi-się””. Moduł służył rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci, wzmacniał ich poczucie sprawczości i uczył, że nawet najmłodsi mogą być aktywnymi uczestnikami życia… Czytaj więcej »

  • Innowacja pedagogiczna ,,Wdrażanie dzieci do samodzielności, odpowiedzialności, współpracy i refleksji poprzez aktywne działania w kuchni”

    Dzisiaj w ramach całorocznej realizacji innowacji pedagogicznej ,,Wdrażanie dzieci do samodzielności, odpowiedzialności, współpracy i refleksji poprzez aktywne działania w kuchni” dzieci doskonaliły znajomość i umiejętność właściwego zachowania się przy stole. Uczyły się prawidłowo nakrywać do stołu, utrzymywać prawidłową postawę oraz… Czytaj więcej »