BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 12 marca 2020 r.

Witajcie Rodzice i Dzieci   

Dzisiaj proponuję Wam specjalną gimnastykę w domu . Jak wiecie spędzając czas w domu nie tylko należy zadbać o to , żeby się czegoś nowego nauczyć, ale także należy zadbać o naszą kondycję fizyczną. Żeby nie zabrakło ruchu zaplanowałam dzisiaj dla Was gimnastykę, a właściwie zestaw ćwiczeń  pomagający m.in. w kształtowaniu właściwej postawy ciała.

 

Ćwiczenia są prowadzone  w  formie zabawy – dzieci  naśladują  zwierzęta ( motyla , bociana, węża, zajączka oraz inne zwierzęta).

Będą Wam potrzebne: piłka, kartka papieru,książka.

Zabieramy się do ćwiczeń.

Załącznik: 

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=-3eixiW8qs4

Jak wspierać dziecko w codziennej aktywności fizycznej? Dzisiejszy film nawiązuje do dwóch wpisów, które pojawiły się na blogu Kids&Sport. Pierwszy to rozważania jak wspierać dziecko, które aktywności fizycznej z różnych względów nie lubi (A CO JEŚLI DZIECKO NIE LUBI SPORTU? – http://www.kidsandsport.pl/a-co-jesli…,   a drugi dotyczy sytuacji gdy to rodzic, świadomy wagi aktywności ruchowej w rozwoju dziecka, sam ze sportem nie bardzo się identyfikuje (A CO JEŚLI TO RODZIĆ SPORTU NIE LUBI? – http://www.kidsandsport.pl/a-co-jesli…

Program – Zdrowo i Sportowo zachęca do tego , aby aktywność ruchowa była częścią naszego życia. Zdecydowanie namawiamy do tego, by zachęcać dzieci do ruchu praktycznie „przy okazji”.  Ale spróbować należy urozmaicić to o zadania, cele, wyzwania i zabawę.
Załącznik:
  • Wysłuchajcie wierszyka – Gimnastyka
  • może nauczycie się go na pamięć i pokażecie odpowiedni ruch do wierszyka

Nóżka lewa, nóżka prawa
Sport dla zdrowia ważna sprawa
Obie nóżki do kółeczka
Umiem skakać jak piłeczka .
Ręce w górę, w przód i w bok
Teraz zróbmy przysiad –  skok
Wszyscy wznosimy ręce do góry
Tak jak po niebie wędrują chmury.

 

Zadanie dla Was : wymyślcie swoje ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe – wykorzystajcie do tego , to co macie w domu . Może to być sprzęt sportowy , ale też przedmioty codziennego użytku. Powodzenia!!!

Drodzy Rodzice – podaję jeszcze przydatne linki do wykorzystania – do kolorowania, zabaw logopedycznych, prac plastycznych

http://www.eduzabawy.pl

/ https://eprzedszkolaki.pl/

https://www.logopestka./

https://miastodzieci.pl/

https://ekodziecko.com/

 

 Życzę miłej zabawy- Pani Kasia