BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 26 czerwca 2020 r.

Witam, przesyłam kolejne materiały 🙂

 

1) Miłosierdzie – teleturniej

https://wordwall.net/pl/resource/469221/religia/mi%c5%82osierdzie

 

2) Zabawa – W Kościele – połącz w pary

https://wordwall.net/pl/resource/1725845/religia/w-ko%c5%9bciele

 

3) Zabawa – Czynię Dobro – Prawda czy fałsz

https://wordwall.net/pl/resource/2068659/religia/czyni%c4%99-dobro

 

4) Zabawa – Postacie , które znam – Połącz w pary

https://wordwall.net/pl/resource/1759485/religia/postacie-kt%c3%b3re-znam

 

5) Skąd pochodzą słowa czytane w Kościele

ZABAWA – PORZĄDKOWANIE

https://wordwall.net/pl/resource/3028130/religia/sk%c4%85d-pochodz%c4%85-s%c5%82owa-czytane-w-ko%c5%9bciele

 

6) Eucharystia – Połącz w pary

https://wordwall.net/pl/resource/1560723/religia/eucharystia

 

7) Opowiadanie:

Malwinka wyjęła z półki wszystkie swoje książki. Najpierw wytarła kurz, a teraz chciała ułożyć książki w odpowiedniej kolejności,

od największej do najmniejszej, aby na półce panował porządek.  Największą książką okazała się Biblia dla dzieci. Dziewczynka usiadła na dywanie i otworzyła książkę. Przewróciła kilka stron i znalazła ulubiony obrazek: Matka Boża stała na progu domu. Za nią widać było młodą parę i gości weselnych. Przed domem słudzy wlewali wodę do pustych stągwi, a Pan Jezus wyciągał rękę w ich stronę.

– O, moja wnusia porządkuje książki.

Babcia weszła do pokoju dzieci, aby podlać kwiaty.

– Tak, babciu. Chciałam je ładnie poukładać, ale zaczęłam przeglądać Biblię, którą dostałam od cioci i wujka.

– I właśnie oglądasz obrazek z cudem w Kanie Galilejskiej.

– Tak. Zawsze lubię słuchać o tym, jak Maryja poprosiła o cud Pana Jezusa. A On posłuchał Swojej Mamy. Babcia usiadła w fotelu.

– A mnie – powiedziała – wzrusza to, że Matka Boża zobaczyła zwykłą troskę ludzi i zaraz udała się z tym problemem do swego Syna. Myślę sobie, że tak dzieje się do dziś. Gdy mówimy Matce Bożej o naszych kłopotach, Ona zanosi je Panu Jezusowi i wstawia się za nami.

– A Pan Jezus słucha Swojej Mamy – dodała Malwinka. – Ja też staram się słuchać mamy. Powiedziała mi, że powinnam zrobić porządek na

półce z książkami, więc zaraz zabrałam się do tej pracy, chociaż nie bardzo mi się chciało – przyznała.

– W tym momencie do pokoju weszła mama, która wróciła właśnie ze sklepu.

– Ależ męczące są te zakupy po całym dniu pracy – powiedziała i z westchnieniem ulgi usiadła obok babci. – Malwinko, zobacz, co ci kupiłam.

Mama podała Malwince pudełko. Gdy dziewczynka je otwarła, zobaczyła parę nowych bucików i wykrzyknęła z radości.

– Jakie śliczne! Różowe z białą kokardką!

– Wiedziałam, że będą ci się podobać. Zauważyłam, że wszystkie twoje buciki robią się już za małe. Tak szybko rośniesz, córeczko.

Malwinka przytuliła się do mamy.

– Dziękuję, mamusiu, za nowe buciki.

– Mam nadzieję, że będą wygodne.

– Zaraz je przymierzę. Mamusiu, czy wiesz o tym, że jesteś podobna do Matki Bożej?

– O, a dlaczego? – uśmiechnęła się mama.

– Bo Ona zobaczyła w Kanie Galilejskiej, że zabrakło wina, a ty zobaczyłaś, że moje buciki stają się za ciasne.

Babcia roześmiała się głośno.

– Tak, to prawda. Takie są już mamy. Potrafią zobaczyć, czego brakuje ich dzieciom…

 

8) Zabawa – Maryja – Anagram

https://wordwall.net/pl/resource/2067234/religia/maryja

 

9) Zabawa – Obrazy Maryjne

https://wordwall.net/pl/resource/1866448/religia/obrazy-maryjne

 

 

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Ewa