BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 7 kwietnia 2020 r.

Witam wszystkie Obłoczki i Rodziców.

Na dzisiejsze popołudnie proponuje następujące zabawy:

  1. Gdzie są pisanki?”– zabawa orientacyjno-porządkowa

Rodzic prosi aby dziecko zakryło oczy lub odwróciło się. Drewnianą pisankę lub inny przedmiot przypominający pisankę chowa w zasięgu wzroku dziecka. Zadaniem dziecka jest znalezienie pisanki. Rodzic mówi: „zimno”, gdy dziecko oddala się od schowanej pisanki, „ciepło, gorąco”– jeśli dziecko się zbliża.

  1. Wyścigi zajączków”-dziecko i rodzic trzymają na łyżkach drewniane pisanki lub inny przedmiot, muszą przebiec ustalony wcześniej dystans bez upuszczenia pisanki. Bieg można utrudnić dodając przeszkody do ominięcia.

  2. Świąteczne ciasto” – praca plastyczna

Proponuje abyście wspólnie zrobili „ciasto” z masy plastycznej, będzie to świetne ćwiczenie dla rączek. Jeśli nie macie w domu barwników spożywczych, możecie użyć np. soku z buraków, kurkumy.

https://www.youtube.com/watch?v=00Dtq4kxq-g&feature=youtu.be

Drodzy Rodzice,

Jeżeli wyrażacie zgodę, aby fotografię prac plastycznych lub inne działania Waszych dzieci były zamieszczane na stronie internetowej przedszkola w zakładce „Obłoczki”- Wydarzenia, to prosimy o przesłanie ich na adres poczty elektronicznej „Obłoczki” (ten adres poczty elektronicznej „Obłoczki”, który został przesłany na Wasze indywidualne e-maile). Z przesłanych zdjęć stworzymy wielkanocną galerię. 🙂

 

Pozdrawiam 🙂

Magdalena Bartkowiak