BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 6 września 2020 r.

WITAMY W GRUPIE V – GWIAZDKI

To my Gwiazdeczki
Serdecznie witamy!
W przedszkolu bawimy się,
Tańczymy i śpiewamy.
Naszą grupę bardzo lubimy,
Bo w niej nigdy się nie nudzimy.
Gwiazdki choć są małe,
To naprawdę są wspaniałe.
Są uczynne i są grzeczne
Uśmiechnięte i serdeczne.

Rozpoczęliśmy ostatni rok edukacji w naszym przedszkolu w Grupie Gwiazdek.

Nasza grupa  liczy 25 dzieci w tym 14 dziewczynek i 11 chłopców. W tym roku dołączyło do na troje nowych dzieci : Maja, Jaś i Kostek.
Bardzo lubimy przebywać w naszej grupie, bo dzieją się tu różne, ciekawe rzeczy. Nasze Panie wspierają nas we wszystkich trudnościach, zawsze chętnie się z nami pobawią  i porozmawiają. Miło spędzamy czas w naszej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy  czy lepimy z plasteliny. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów i osób dorosłych, staramy się być dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i innych.

Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. Przed nami ważne wyzwanie – wkroczenie w świat liter, cyfr oraz  samodzielnego pisania i czytania.

Nasza grupa ma  wypracowane swoje tradycje , cykliczne imprezy, które już  na stałe wpisały się w naszą grupę ( wspólne czytanie, Święto Drzewa, obserwacje przyrodnicze, obchodzenie urodzin ).

Dużo radości sprawia nam  również pobyt w ogrodzie przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii.

Krótko mówiąc – w naszej grupie  uczymy się poprzez  zabawę, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata.

Grupę Gwiazdki prowadzą : Pani  Kasia, Pani Basia oraz Pani Jola.

Pomaga nam również Pani Asia.