BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 10 stycznia 2024 r.

WARSZTATY Z HIGIENISTKĄ DENTYSTYCZNĄ

Dnia 10 stycznia w grupie SŁONECZEK odbyły się warsztaty z higienistką stomatologiczną.

Pani higienistka odwiedziła nas by przekonać, że mycie zębów i dbanie o nie jest bardzo ważne.

Najpierw przedszkolaki wysłuchały opowieści o „Laurze i Heniu”. Dowiedziały się jaki negatywny wpływ

ma próchnica na zęby, oraz o tym jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.

Następnie dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie zębów na zestawie tzw. „modelowej szczęki”.

Dzieci miały możliwość samemu czyścić zęby (klocki) nitką dentystyczną i flosserem.

Poźniej każdy zamienił się w prawdziwego stomatologa i czyścił swojemu pacjentowi zęby szczoteczką.

Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Na koniec każdy otrzymał „zestaw dentystyczny”.
Teraz na pewno przedszkolaki nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym,

a przy okazji może częściej i chętniej sięgną po szczoteczki, by umyć swoje ząbki.