WARSZTATY Z HIGIENISTKĄ DENTYSTYCZNĄ
Dnia 10 stycznia w grupie SŁONECZEK odbyły się warsztaty z higienistką stomatologiczną.
Pani higienistka odwiedziła nas by przekonać, że mycie zębów i dbanie o nie jest bardzo ważne.
Najpierw przedszkolaki wysłuchały opowieści o „Laurze i Heniu”. Dowiedziały się jaki negatywny wpływ
ma próchnica na zęby, oraz o tym jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.
Następnie dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie zębów na zestawie tzw. „modelowej szczęki”.
Dzieci miały możliwość samemu czyścić zęby (klocki) nitką dentystyczną i flosserem.
Poźniej każdy zamienił się w prawdziwego stomatologa i czyścił swojemu pacjentowi zęby szczoteczką.
Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Na koniec każdy otrzymał „zestaw dentystyczny”.
Teraz na pewno przedszkolaki nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym,
a przy okazji może częściej i chętniej sięgną po szczoteczki, by umyć swoje ząbki.




















































