BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 25 czerwca 2025 r.

Dzisiaj (środa, 25 czerwca 2025 roku, godz. 8:31 czasu polskiego) mieliśmy niebywałą okazję obejrzeć na żywo transmisję ze startu w kosmos rakiety Falcon 9 z polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim na pokładzie. To wielka chwila dla naszego kraju, bowiem Uznański-Wiśniewski jest drugim Polakiem, który znalazł się w przestrzeni kosmicznej zostając członkiem misji Axiom 4 na Międzynarodową Stację Kosmiczną. 

Sławosz Uznański – Wiśniewski: „Drogie Polki i Polacy. Dziś robimy ogromny krok w stronę przyszłości technologicznej Polski. Polski opartej na nauce, wiedzy i wizji. Niech ta misja będzie początkiem epoki, w której nasza odwaga i nieustępliwość kształtują nowoczesną Polskę. Dla nas i dla przyszłych pokoleń. Kosmos zawsze jednoczył ludzi. Zabieram dziś z Ziemi cząstkę każdego z was, waszej siły, waszej nadziei, waszego zaufania. W kosmosie nie jestem sam. Reprezentuję nas wszystkich. Z całego serca dziękuję wam za zaufanie. Kosmos dla wszystkich. Space for everyone.”